Quantcast
Karolina Chojnacka

Wiemy, kiedy odbędzie się najbliższa edycja Race of Champions!

Najbliższa edycja Race of Champions odbędzie się w Pite Havsbad, położonym około 120 kilometrów od koła podbiegunowego północnego. Wiemy, kiedy pojawią się tam najlepsi kierowcy świata!

Race of Champions to coroczna impreza podsumowująca sezon sportów motorowych, przyciągająca najlepszych kierowców z wielu najważniejszych serii wyścigowych.

Najbliższa edycja Race of Champions odbędzie się 5-6 lutego 2022 roku. Do sprzedaży już trafiła pierwsza pula 3000 biletów. Liczba kibiców zależna będzie od sytuacji epidemicznej.

Kierowcy będą rywalizować na torze znajdującym się w Pite Havsbad, około 120 kilometrów od koła podbiegunowego. Arktyczna lokalizacja ma dostarczyć kierowcom nowych wyzwań w zimowych warunkach, na torze znacznie dłuższym i szerszym niż w poprzednich edycjach zawodów. Rywalizacja odbędzie się przy użyciu elektrycznego samochodu do rallycrossu – RX2e oraz Porsche 718 Cayman GT4.

Race of Champions 2022
Race of Champions 2022, fot. materiały prasowe / Race of Champions

Swój udział w Race of Champions 2022 zapowiedzieli już między innymi Petter i Oliver Solbergowie, Johan Kristoffersson, Travis Pastrana czy Tom Kristensen.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze