W Polsce powstała specjalna siłownia dla kierowców. To jedyny taki obiekt w Europie!

Zdrowy kierowca jest bezpiecznym kierowcą. Kierowcy borykają się z wieloma negatywnymi skutkami siedzącego trybu pracy. Należą do nich bóle mięśni, drętwienie rąk czy chociażby ból głowy mogący wynikać z odwodnienia. Nie można również zapominać o ciągłym skupieniu i stresie związanym z analizą sytuacji na drodze.

W ubiegłym roku wystartował pilotażowy projekt opracowany przez AS24 Polska pod nazwą #ZdrowyKierowca. Spotkania z kierowcami pojazdów ciężarowych na dwóch stacjach paliw w Polsce okazały się sporym sukcesem! Podczas tej akcji, kierowcy mogli skorzystać z bezpłatnych usług fizjoterapeuty, otrzymywali taśmy do ćwiczeń wraz z dedykowanym zestawem ćwiczeń w formie grafik oraz zdrową przekąskę na drogę. Działania te stanowiły odpowiedź na wiążące się z pracą kierowcy zagrożenia dla zdrowia, które wciąż są bagatelizowane.

Kierowcy borykają się z wieloma negatywnymi skutkami siedzącego trybu pracy. Należą do nich bóle mięśni, drętwienie rąk czy chociażby ból głowy mogący wynikać z odwodnienia. Nie można również zapominać o ciągłym skupieniu i stresie związanym z analizą sytuacji na drodze. Wykonywanie podstawowych ćwiczeń pozwala ograniczyć te skutki i pobudza wydzielanie endorfin będących hormonem szczęścia.

Rozszerzeniem projektu #ZdrowyKierowca jest pierwsza siłownia zlokalizowania na stacji AS24. Aktualnie pierwsza taka instalacja w Europie powstała niedaleko Konina, dokładnie przy zjeździe z autostrady A2 o nazwie Konin Wschód. W tym miejscu kierowcy mogą w bezpieczny i profesjonalny sposób zadbać o swoją kondycję fizyczną i zdrowie.

W Polsce powstała specjalna siłownia dla kierowców, fot. materiały prasowe / AS24
W Polsce powstała specjalna siłownia dla kierowców, fot. materiały prasowe / AS24

Wspólnie z Adrianem Trucker Pakerem, zawodowym kierowcą ciężarówki promującym w mediach społecznościowych aktywny i zdrowy styl życia za kierownicą, powstał film, w którym zaprezentowano przykładowe ćwiczenia, jakie w bezpieczny sposób można wykonać przy użyciu plenerowej siłowni na terenie stacji paliw AS24. Projekt siłowni został opracowany z myślą o potrzebach kierowców. Siłownia jest dostosowana do wykonywania ćwiczeń z własnym ciężarem, choć kierowcy wożący swój sprzęt – chociażby hantle – również docenią jej walory.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze