Trenuj jak zawodniczka Formuły 3!

29 maja 2020
1
Niektórzy uważają, że sporty motorowe to tylko jeżdżenie w kółko. To mit. Kierowcy, by móc ścigać się na najwyższym światowym poziomie, muszą być w doskonałej formie fizycznej.
Loading module...

Dla kierowców wyścigowych najważniejsza jest doskonała wydolność, szybkość i siła. By zaistnieć w sporcie motorowym trzeba postawić na trening praktycznie wszystkich cech motorycznych, takich jak wytrzymałość, siła czy równowaga. Kierowcy muszą skupić się na trenowaniu mięśni karku, brzucha oraz ramion. W ich planie treningowym nie może też zabraknąć ćwiczeń na budowanie siły oraz wzmocnienie mięśni.

Przeczytaj też: Moto-fitness z Kate, czyli jak ćwiczyć równowagę z motocyklem

Zawodniczka Formuły 3, Sophia Flörsch, przygotowała dla swoich fanów serie filmów, na których pokazuje przykładowe treningi, które każdy może wykonać w domu:

Przygotowałam dla was mój ulubiony trening całego ciała, który możecie wykonać w domu. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym, czy profesjonalistą, dziewczyną czy chłopcem, kobietą czy mężczyzną. Możesz ćwiczyć ze mną kiedykolwiek i gdziekolwiek chcesz. Do spocenia się w domu nie potrzebujesz żadnego sprzętu ani ciężarów!

Na kanale Flörsch można znaleźć też oddzielne treningi z ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie brzucha, ramion czy mięśnie głębokie. Filmy pokazują kompletny trening, więc wystarczy tylko śledzić to co robi Sophia na ekranie i powtarzać jej ruchy.

Przeczytaj też: Sophia Floersch nie poddała się po wypadku i teraz jest pierwszą kobietą w globalnej Formule 3!

Póki siłownie są zamknięte, trening w domu to najlepszy sposób by zadbać o swoje ciało. A dzięki filmikom Flörsch, każda z nas będzie mogła poczuć się jak profesjonalna zawodniczka Formuły 3!

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!