VW Polo projektowany przez kobietę

Coraz częściej zdarza się, że do projektowania wnętrza samochodów, których grupą docelową są kobiety zatrudnia się właśnie płeć piękną. Za wygląd środka Volkswagena Polo odpowiada Oona Scheepers. Wcześniej pracowała także dla Porsche i Audi.

Oona Scheepers
fot. designindaba.com

Uznawana w branży designerka, urodziła się w niewielkiej miejscowości Prieska w RPA; ukończyła technikum w Kapsztadzie, w specjalności  projektowanie graficzne. Jest wyznawczynią zasady, że każda linia ma swoją funkcję. Jej finezję możemy docenić w produkowanych w ostatnich latach modelach: Porsche Carrera GT, Cayenne i Cayman, Audi R8, A5 i A4 oraz w show carach marki z Ingolstadt.

Obecnie Oona pracuje dla Volkswagen Design i jej dziełem jest kolorystyka wnętrza, faktury tapicerek i plastików w najnowszym modelu Polo.

Nasz test nowego Polo czytaj tu.

Jak sama mówi – ubiera samochód we wszystko to, co można w nim zobaczyć lub dotknąć: od wyboru barwy, a co za tym idzie – atmosfery wnętrza, po wykładzinę podsufitki, czy podłogi, oraz dywaniki.

Aby zobaczyć film, w którym Oona opowiada o stylizacji Volkswagena Polo, kliknij tu.

Faktem jest, że we wnętrzu nowego Polo – jak na auto rodem z Volkswagena – jest dość przytulnie. Ponadto układ deski rozdzielczej jest bardzo czytelny, a przy tym dziecinnie prosty w obsłudze. Zegary, które do tej pory były podświetlane na niebiesko – zmieniły swój kolor na biały. Główna konsola składa się z rzędu ergonomicznie rozplanowanych przycisków i pokręteł. Poniżej znajduje się dotykowy, kolorowy monitor obsługujący nawigację i zestaw audio. Pod nim jest centrum dowodzenia automatyczną klimatyzacją.

Oona Scheepers (z lewej) i jej pracowniczka,  Helyn Latham przy projektowaniu Audi R8.
fot.carbodydesign.com

Czerń kokpitu można rozświetlić ciekawymi zestawieniami barw tapiecerek i bocznych obić – wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, a Oona Scheepers zadbała, aby było w czym wybierać. 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze