Karolina Chojnacka

Volvo uzupełnia elektryfikację serii XC60

SUV Volvo XC60 jest teraz dostępny z pełną gamą zelektryfikowanych układów napędowych.

Każdy napęd mild hybrid w gamie XC60 łączy w sobie potężny 2,0-litrowy silnik z 48-woltowym akumulatorem i systemem odzyskiwania energii kinetycznej KERS, aby zmniejszyć zużycie paliwa oraz poprawić właściwości jezdne i reakcję, szczególnie przy niskich prędkościach. Zintegrowany generator rozrusznika ma zapewnić również szybsze i cichsze ponowne uruchamianie silnika.

Ta konfiguracja miękkiej hybrydy może być połączona z napędem na przednie koła w silniku wysokoprężnym B4 o mocy 197 KM i benzynowym B5 o mocy 250 KM, aby uzyskać optymalną wydajność.

Volvo XC60

Przeczytaj też: Miękka hybryda, czyli ile musisz dopłacić, żeby… NIC nie oszczędzić

XC60 jest dostępny z również trzema hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in. Łączą one 2,0-litrowy silnik benzynowy z doładowaniem i turbodoładowaniem, który napędza przednie koła, oraz silnik elektryczny napędzający tylne koła, zapewniając wyjątkową wydajność hybrydy plug-in połączoną z pewnością napędu na wszystkie koła.

Podstawową wtyczką jest Recharge Plug-in Hybrid T6. Silnik benzynowy i silnik elektryczny Volvo XC60 generują łącznie 340 KM mocy, a w razie potrzeby, jego akumulator wysokonapięciowy pozwala mu przejechać do 52 kilometrów na samym napędzie elektrycznym, bez emisji spalin i bez kropli benzyny.

Recharge Plug-in Hybrid T6 jest dostępny w popularnych wersjach wyposażenia R-Design i Inscription.

Volvo XC60

Przeczytaj też:Test Volvo XC60 – ostatnie 5 minut

Nad T6 znajduje się 390 KM Recharge Plug-in Hybrid T8, który jest dostępny w wysoce wyspecjalizowanej formie R-Design Pro i Inscription Pro. Najmocniejszy w gamie jest 405-konny Recharge Plug-in Hybrid T8 Polestar Engineered, który posiada szereg ulepszeń w układzie napędowym, zawieszeniu i hamulcach, dzięki czemu jest najbardziej dynamiczny ze wszystkich XC60.

Każda hybryda plug-in XC60 ma akumulator wysokonapięciowy 11,6 kWh, który według zapewnień Volvo można całkowicie naładować w zaledwie dwie i pół godziny.

Volvo XC60

Steve Beattie, szef sprzedaży Volvo Car , powiedział:

XC60 zawsze stanowiło idealne połączenie luksusu, technologii i bezpieczeństwa, a teraz, dzięki najnowszym zaawansowanym hybrydowym układom napędowym, jest bardziej atrakcyjne.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze