Quantcast

Volkswagen Touareg w wydaniu specjalnym. Producent świętuje 20 lat modelu

Volkswagen Touareg obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. 20 lat i trzy generacje temu na drogi wyjechał SUV, który szybko podbił serca kierowców. Niemiecki producent postanowił uczcić ten jubileusz, tworząc limitowane wydanie Edition 20.

Volkswagen Touareg Edition 20 wyróżnia się przede wszystkim nietypową kolorystyką i specjalnymi detalami, zarezerwowanymi tylko dla urodzinowego Touarega. To między innymi 20-calowe felgi o wzorze Bogota, przyciemniane szyby i ciemne wstawki na nadkolach oraz elementach aerodynamicznych, a także lakier Meloe Blue.

Volkswagen Touareg Edition 20
Volkswagen Touareg Edition 20, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Wewnątrz jublieuszowy Volkswagen Touareg jest wykończony ciemną skórą Savona z pikowanymi przeszyciami i srebrnymi szwami na fotelach. Uwagę zwracają oznaczenie dźwigni zmiany biegów z logo Edition 20 i podświetlane panele z identycznym oznaczeniem.  

Volkswagen Touareg Edition 20
Volkswagen Touareg Edition 20, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Zainteresowani wydaniem specjalnym Volkswagena Touarega będą mieć do wyboru cztery opcje napędu: hybrydę plug-in z silnikiem V6 generującą 380 KM i 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego, silnik benzynowy V6 oraz dwa dwa turbodiesle V6

Niezależnie od wersji, w standardzie jest napęd na cztery koła i automatyczna skrzynia biegów.

Volkswagen Touareg Edition 20 – cena w Polsce

Volkswagen Touareg Edition 20 pojawi się w europejskich w połowie czerwca 2022 roku, ale chętni już mogą składać na niego zamówienia. Ceny jubileuszowego SUV-a w Niemczech startują od 77 530 euro, czyli około 360 000 złotych.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze