Volkswagen zapowiada dwa elektryczne modele. Przy okazji wskrzesza legendę

Do 2026 roku na drogi wyjadą dwa nowe elektryczne samochody - pick-up i terenowy SUV.

Volkswagen chce „zelektryfikować” legendarną w USA markę Scout, wprowadzając na tamtejszy rynek elektrycznego pick-upa i R-SUV-a.

Samochody zostaną zaprojektowane w USA i będą tam produkowane dla amerykańskich klientów. W tym celu jeszcze tym roku w zostanie powołana osobna, niezależna firma, a Grupa Volkswagen przeniesie kultową amerykańską markę Scout w XXI wiek dzięki elektryfikacji. Herbert Diess, prezes zarządu Grupy Volkswagen, wyznał:

Elektryfikacja daje nam historyczną możliwość wejścia jako Grupa do bardzo atrakcyjnego segmentu pick-upów i pojazdów typu R-SUV, co pomoże nam zrealizować plan stania się znaczącym graczem na rynku amerykańskim.

Volkswagen chce „zelektryfikować” legendarną w USA markę Scout
Volkswagen chce „zelektryfikować” legendarną w USA markę Scout, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Marka Scout w latach 1961 – 1980 produkowała terenowe pick-upy i SUV-y w Indianie przez producenta sprzętu rolniczego International Harvester. Przez pewien czas z powodzeniem rywalizowały one na rynku z Jeepem Wranglerem i Fordem Bronco. W 2021 prawa do nazwy Scout zostały przejęte przez Grupę Volkswagen.

Pierwsze prototypy mają zostać zaprezentowane w przyszłym roku, a rozpoczęcie produkcji planowane jest na 2026 rok. Elektryczne Scouty powstaną na nowej platformie, przeznaczonej dla pick-upów i aut terenowych, która pozwoli poszerzyć portfolio elektrycznych aut Grupy Volkswagen.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze