Quantcast
Daria Mikólska

Volkswagen zbuduje nową fabrykę w Europie. Polska jest na krótkiej liście

Grupa Volkswagen zamierza zainwestować w kolejną fabrykę na terenie Europy. Polska jest na krótkiej liście potencjalnych lokalizacji, a niemiecki koncern ma nad Wisłą aż cztery prężnie działające zakłady.

Volkswagen ma wielkie ambicje, żeby stać się jednym z liderów na rynku samochodów elektrycznych. Żeby zrealizować ten ambitny plan będzie potrzebować kolejnych miejsc, które będą dostarczać niezbędne komponenty i produkować samochody.

Zobacz: Volkswagen wstrzymuje produkcję SUV-ów. Stanęła fabryka w Bratysławie

Najnowsze plany koncernu z Wolfsburga zakładają budowę fabryki akumulatorów, która zapewni stałe dostawy dla wszystkich marek wchodzących w skład koncernu. Chodzi o modele produkowane w oparciu o architekturę MEB. Skorzystają na tym marki Volkswagen, Skoda, Seat oraz Audi.

Niemcy chcą rozpocząć produkcję w 2027 roku, ale największą niewiadomą jest lokalizacja obiektu. W grę wchodzi Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Za lokalizacją w naszym kraju przemawia fakt, że działa już kilka zakładów należących do koncernu.

Przeczytaj koniecznie: Volkswagen wznawia produkcję w Polsce. Fabryki w Poznaniu i we Wrześni znów działają

Volkswagen Poznań ma fabrykę w Antoninku i Wrześni, odlewnię w Wildze oraz zakład odpowiedzialny za zabudowy specjalne w Swarzędzu. Decyzja w kwestii lokalizacji nowej fabryki zapadnie jeszcze w tym roku. Będziemy na bieżąco informować o postępach w tej sprawie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze