Volkswagen Taigo – cena w Polsce. Crossover debiutuje na polskim rynku

VolkswagenTaigo jest nowym crossoverem niemieckiej marki, który wkrótce wjedzie do polskich salonów. Cennik Volkswagena Taigo nie jest już tajemnicą. Ile kosztuje?

Volkswagen Taigo to pierwszy model niemieckiej marki, który w niedużym nadwoziu łączy charakter SUV-a ze stylem coupé. Dach pięciomiejscowego Taigo delikatnie opada ku tyłowi, w stylu samochodów typu coupe, ale Volkswagen zapewnia, że nie ogranicza przestrzeni nad głową pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Samochód ma 4,26 m długości, a pojemność bagażnika wynosi aż 438 litrów.

Volkswagen Taigo
Volkswagen Taigo, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Volkswagen Taigo jest dostępny w trzech wersjach – Life, Style oraz R-Line. Do wyboru są trzy silniki benzynowe o mocy od 95 do 150 KM, przekładnia mechaniczna lub 7-biegowa dwusprzęgłowa DSG.

We wnętrzu Volkswagena Taigo uwagę zwracają m.in. wielofunkcyjna kierownica i cyfrowa obsługa podstawowych funkcji. Opcjonalna automatyczna klimatyzacja Climatronic ma minimalistyczny panel sterowania, który wyglądem nawiązuje do centralnego wyświetlacza. Obsługuje się go za pomocą dotykowych elementów sterujących i suwaków. Wygląda on podobnie, jak ten oferowany w większych modelach, jak Tiguan, Passat i Arteon.

Volkswagen Taigo
Volkswagen Taigo, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Każdy Volkswagen Taigo jest standardowo wyposażony w systemy asystujące, jak układ monitorowania przestrzeni przed autem Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania w mieście i system Lane Assist.

Volkswagen Taigo – cena w Polsce

Ceny Volkswagena Taigo w wersji wyposażenia Life zaczynają się od 87 190 złotych. Wersja Style jest droższa o 13 000 złotych i oprócz bogatszego wyposażenia oferuje silnik mocniejszy o 15 KM, który współpracuje z 6-biegową przekładnią mechaniczną. Ceny wersji R-Line zaczynają się od 102 190 złotych.                       

Volkswagen Taigo
Volkswagen Taigo, fot. materiały prasowe / Volkswagen

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze