Volkswagen inwestuje miliardy euro w auta elektryczne w Chinach

Zgodnie z informacjami, które pojawiły w styczniu, Volkswagen kupił sporą część udziałów chińskiego giganta, zajmującego się produkcją baterii do pojazdów elektrycznych. Przy okazji poczynił też kilka innych inwestycji.

Trudno w to uwierzyć, ale Chiny są rynkiem, na którym Volkswagen sprzedaje 40 proc. swoich samochodów. Nic dziwnego, że Niemcy sporo inwestują w Państwie Środka, a najnowsze „zakupy” są odzwierciedleniem gwałtownego wzrostu zainteresowania pojazdami elektrycznymi na tamtejszym rynku.

Nadchodzi nowy Volkswagen Tiguan. Dyrektor marki w Polsce zdradza szczegóły

Aby wzmocnić swoją obecność w Chinach, Volkswagen zakupił 26,5 proc. akcji firmy Guoxuan High-tech Co Ltd, zajmującej się głownie produkcją baterii litowo-jonowych. Transakcja opiewa na kwotę 1,1 mld euro.

Chińczycy zaprezentowali nowy rodzaj baterii, dającej zasięg nawet 880 km!

Niemcy ogłosili także nabycie 50 proc. udziałów w JAC Motors – chińskiej państwowej firmie zajmującej się produkcją samochodów osobowych i pojazdów użytkowych. Przy okazji Volkswagen zwiększył swoje udziały w spółce joint venture z JAC do 75 proc. (z 50 proc.). Koszt tych operacji wyniósł 1 mld euro.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze