Chińczycy zaprezentowali nowy rodzaj baterii, dającej zasięg nawet 880 km!

Chińczycy zaprezentowali nowy rodzaj baterii, dającej zasięg nawet 880 km!

28 maja 2020
1
Co jakiś czas mówi się o firmach pracujących nad nowymi typami akumulatorów, które rozwiążą problemy współczesnych aut elektrycznych. Jako pierwsi przełomową baterię pokazali Chińczycy.
Loading module...

Mowa konkretnie o firmie SVOLT, która powstała w ramach struktur chińskiego potentata Great Wall Motors. Zaprojektowane przez nich akumulatory są nadal litowo-jonowe, ale nie wymagają już zastosowania kobaltu. Jest to o tyle ważne, że należy on do rzadkich minerałów i wyeliminowanie go pozwala na prostszą i tańszą produkcję baterii.

Tesla ponownie zrewolucjonizuje auta elektryczne? Wkrótce pokaże „superbaterie”

Ale to niejedyne ich zalety. Nowy rodzaj ogniw stworzony przez SVLOT zapewnia większą gęstość, a więc i możliwości magazynowania energii (między innymi poprzez inny ich kształt i ułożenie), są bezpieczniejsze, a do tego mają o wiele dłuższą żywotność, od obecnie stosowanych technologii.

Elektryki są bardziej czyste od aut spalinowych? Ujawniamy prawdę

Według chińskiej firmy, ich baterie zapewnią zasięg na poziomie 880 km, a do tego wytrzymają przejechanie nawet 1,2 mln km lub 15 lat eksploatacji. Jeśli te dane okażą się osiągalne nie tylko na papierze, to faktycznie będzie można mówić o przełomie w konstrukcji aut elektrycznych. Na potwierdzenie przynajmniej części z tych zapewnień będziemy musieli zaczekać do czerwca przyszłego roku, kiedy trafią do seryjnego samochodu. Ma być to jeden z flagowych modeli Great Wall. Będzie miał on mniejszą wersję akumulatorów, zapewniających zasięg na poziomie 600 km. Bardziej pojemna bateria powinna zadebiutować niedługo później.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!