Vespa Primavera i Sprint – nowe silniki

Dwa najpopularniejsze skutery marki Vespa zostały zmodernizowane. W modelach Primavera i Sprint zainstalowano nowe silniki z serii i-Get produkowane przez Piaggio, a znane z innych modeli włoskiego producenta.

Na pierwszy rzut oka ciężko stwierdzić, jakie zmiany nastąpiły w modelach Primavera i Sprint z silnikami o pojemności 125 i 150 cm3. Oba mają w standardzie ABS (Primavera w wersji Setteantesimo), a na dodatek wyposażono je w gniazdo USB ukryte w przednim schowku. Dzięki temu kierowca może wygodnie ładować urządzenia elektroniczne. 

Najważniejszą zmianą w skuterach Vespa są silniki i-Get, które spełniają normę Euro 3. Jest to całkowicie nowa konstrukcja zaprojektowana i produkowana przez Piaggio. Modułowa jednostka pozwala na produkowanie jej w różnych konfiguracjach. W grę wchodzą wersje chłodzone powietrzem, cieczą, a także wersje 3- i 4-zaworowe. 

Modele Vespa będą wyposażone w silniki 3-zaworowe, chłodzone powietrzem. Pojemność jednostek wyposażonych w elektroniczny wtrysk paliwa to 120 i 150 cm3. Dzięki czujnikowi barometrycznemu można dostosować wydajność silnika do ciśnienia atmosferycznego. Takie rozwiązanie pozwoli ulepszyć osiągi na górskich serpentynach. 

Silnik i-Get w wersji 125 oferuje moc 7,9 kW przy 7700 obr./min. Mocniejsza wersja dysponuje mocą 9,5 kW przy 7750 obr./min. Z nową jednostką współpracuje automatyczne suche sprzęgło odśrodkowe. Producent poprawił w nim odporność na drgania. Zainstalowano też nowy rozrusznik i wydech. 

Nowa konstrukcja jest bardzo oszczędna. Podstawowa wersja pozwala przejechać na jednym litrze paliwa nawet 45,5 km. W przypadku mocniejszej odmiany zasięg na tej samej ilości paliwa wynosi 41 km. Zatankowanie do pełna skutera pozwala na przejechanie odpowiednio 364 i 328 km.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze