Daria Mikólska

Ukraina: Konfiskata auta za złe parkowanie i jazdę po alkoholu

Na Ukrainie trwa wojna. Dlatego skończyło się pobłażanie kierowcom. Konfiskata pojazdu grozi za złe parkowanie i jazdę po alkoholu.

Wszystkie nieprawidłowo zaparkowane samochody w Kijowie czeka konfiskata i przekazywane na potrzeby obronne miasta. Z utratą samochodu muszą się liczyć kierowcy prowadzący pod wpływem alkoholu na terenie całej Ukrainy.

Wojna w Ukrainie wymaga niestandardowych działań ze strony władz. Ludzie uciekający z kraju pod wpływem ogromnego stresu i paniki nie mają świadomości, że swoim działaniem mogą utrudnić ratunek innym. Dlatego władze Kijowa postanowiły w ostrym komunikacie ogłosić nowe zasady.

Zobacz: Wojna w Ukrainie. Volkswagen wstrzymuje produkcję w Poznaniu i Wrześni!

„Apeluję do mieszkańców Kijowa: nie zostawiajcie masowo samochodów w pobliżu dworca kolejowego. Trwa stamtąd ewakuacja pociągami kobiet i dzieci” – poinformował mer ukraińskiej stolicy, Witalij Kliczko.

Mer Kijowa dodał, że nieprawidłowo zaparkowane samochody, które blokują drogę i uniemożliwiają ewakuację lub dojazd służb medycznych czeka konfiskata na potrzeby obronności Ukrainy. Wiele z tych samochodów zostało porzuconych przez uchodźców.

Konfiskata za jazdę po alkoholu w całej Ukrainie

Natomiast na terenie całej Ukrainy wprowadzono przepisy, które pozwolą skonfiskować pojazd pijanego kierowcy. W sieci pojawiła się już pierwsza informacja o Volkswagenie Crafterze, który przejęła ukraińska armia.

Przeczytaj: Firmy transportowe w kryzysie. Kierowcy pojechali walczyć w wojnie

Szef Obwodowej Administracji Państwowej w Równie, Witalij Kowal, poinformował, że w myśl nowych przepisów spotka to każdego kierowcę, który porusza się samochodem po terytorium Ukrainy pod wpływem alkoholu. Oczywiście utrata prawa jazdy jest w tym przypadku równie oczywista.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze