Tunel na Południowej Obwodnicy Warszawy z odcinkowym pomiarem prędkości!

Nowo otwarty tunel w Warszawie, znajdujący się w ciągu drogi S2, został już objęty odcinkowym pomiarem prędkości. Kierowcy muszą więc mieć się na baczności.

Kontrole z wykorzystaniem urządzeń odcinkowego pomiaru prędkości są prowadzone na trzech pasach ruchu w obu kierunkach. 12 kamer systemu opp zamontowano na wjazdach i wyjazdach z tunelu. Automatyczną kontrolą prędkości objęto odcinek o długości 2,5 km. System wylicza średnią prędkość pojazdu na podstawie czasu przejazdu pomiędzy początkiem i końcem monitorowanego odcinka. Maksymalna dopuszczalna prędkość to 80 km/h.

Południowa Obwodnica Warszawy. Tunel pod Ursynowem już otwarty

Urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości zostały zamontowane w tunelu w ubiegłym tygodniu. Do ich montażu wykorzystano istniejącą infrastrukturę, jak bramownice i portale tunelu. Przeprowadzono wzorcowanie odcinka, legalizację urządzeń, odbiory techniczne oraz testy obejmujące weryfikację prawidłowości przesyłu zarejestrowanych naruszeń.

Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 złapał 1300 piratów drogowy jednego dnia!

Wprowadzenie automatycznej kontroli prędkości ma zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu drogowego. Ze względu na zasięg oddziaływania urządzeń, kierujący muszą stosować się do obowiązującego ograniczenia prędkości na całej długości monitorowanej trasy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze