Tunel na Południowej Obwodnicy Warszawy. Kilka tysięcy kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy działa już od dwóch miesięcy. W tym czasie odnotowano tam kilka tysięcy wykroczeń.

Droga ekspresowa S2 – Południowa Obwodnica Warszawy – spina autostradę A2 wchodzącą w skład europejskiej trasy E30, najważniejszego szlaku komunikacyjnego na osi wschód-zachód przebiegającego przez Europę.

Od 20 grudnia 2021 roku kierowcy mogą korzystać z 4,6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S2 pomiędzy węzłami Puławska i Warszawa Wilanów wraz z tunelem pod Ursynowem. Tunel pod Ursynowem w ciągu trasy S2 jest najdłuższym tunelem drogowym w Polsce

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy

W tunelu pod Ursynowem w ciągu trasy S2 działa odcinkowy pomiar prędkości, który kontroluje przestrzeganie ograniczenia przez kierowców. Obserwacją objęto odcinek o długości 2,5 kilometra. W tunelu samochody mogą jechać nie szybciej niż 80 km/h. Jednak nie wszyscy kierowcy jeżdżą tunelem przepisowo.

Eksperci z Yanosika sprawdzili, czy odcinkowy pomiar prędkości w tunelu S2 zmienił podejście kierowców do przestrzegania przepisów, i jak wyglądają obecnie średnie prędkości jazdy na OPP.

Od momentu uruchomienia nowego odcinkowego pomiaru prędkości, w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy, przejechało przez niego 1,2 miliona pojazdów. W tym czasie system CANARD odnotował 8 000 naruszeń prędkości względem obowiązującego limitu.

Do największej liczby naruszeń doszło na trasie w kierunku Poznania (5 113), z kolei w kierunku Terespola było ich o połowę mniej (2 891).

Większość kierowców przekraczało prędkość o 11-20 km/h względem limitu 80 km/h, który obowiązuje w tunelu.

Z jaką średnią prędkością jeżdżą kierowcy w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy?

Twórcy aplikacji Yanosik przygotowali zestawienie podsumowujące, z jaką średnią prędkości poruszali się kierowcy w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy w lutym. Julia Langa z Yanosika wyznała:

Zebraliśmy dane dotyczące średnich prędkości jazdy kierowców z lutego tego roku i podzieliliśmy je na godziny oraz dni tygodnia. Z zestawienia wynika, że kierowcy wciąż zachowują prędkości poniżej obowiązującego limitu 80 km/h. Co ciekawe – według naszych danych średnie prędkości nie rosną w późnych godzinach wieczornych i wczesnych porannych, gdy ruch jest znacznie mniej natężony.

Z jaką średnią prędkością jeżdżą kierowcy w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy?
Z jaką średnią prędkością jeżdżą kierowcy w tunelu na Południowej Obwodnicy Warszawy?, fot. materiały prasowe / Yanosik

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze