Quantcast
Karolina Chojnacka

Trwa rozbudowa autostrady A2. Ma połączyć wschodnią i zachodnią granicę Polski

Jesteśmy coraz bliżej momentu, w którym autostrada A2 połączy wschodnią i zachodnią granicę Polski. Do 2024 roku przybędzie ponad 100 kilometrów autostrady na wschód od Warszawy, a to niejedyne inwestycje, które są prowadzone na tej drodze.

101 kilometrów autostrady A2 w realizacji

Mińsk Mazowiecki – Siedlce (ok. 37,5 km)

Dla odcinków Kałuszyn – Groszki i Gręzów – Siedlce Zachód jest już decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Obecnie wykonawcy budują drogi serwisowe oraz odhumusowują trasę główną. Rozpoczęły się także prace związane z budową obiektów mostowych. Przy sprawnej realizacji kontraktów kierowcy powinni skorzystać z tych odcinków jesienią 2023 roku.

Siedlce – Biała Podlaska (ok. 63,5 km)

W kwietniu 2021 roku podpisano umowy na cztery kolejne fragmenty A2 od Siedlec do Białej Podlaskiej. Dla wszystkich odcinków złożone zostały wnioski o wydanie decyzji ZRID (do odpowiednich terenowo urzędów wojewódzkich). Zgodnie z zawartymi umowami na wszystkich czterech odcinkach zakończenie robót zaplanowano do końca 2024 roku.

Trwa rozbudowa autostrady A2. Ma połączyć wschodnią i zachodnią granicę Polski, fot. materiały prasowe / GDDKiA

Autostrada A2 między Warszawą i Łodzią zyska dodatkowe pasy ruchu

Na rozpoczęcie prac czeka odcinek autostrady A2 między Warszawą i Łodzią. Decyzję o wybudowaniu trzeciego pasa w każdą stronę została podjęta już w zeszłym roku, ale GDDKiA zaczęła od długich konsultacji, by cała realizacja była możliwie najmniej uciążliwa dla kierowców. Dodatkowe pasy ruchu powstaną w miejsce szerokiego pasa zieleni pomiędzy jezdniami, na długości ok. 89 kilometrów między węzłami Pruszków i Łódź Północ.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze