Triumph pobije rekord prędkości

Firma Triumph poinformowała, że Guy Martin, ścigający się na co dzień motocyklami usiądzie za sterami Rocket III Streamliner. Jest to maszyna przygotowywana do bicia rekordu prędkości na ziemi.

Już pod koniec września na wyschniętym jeziorze Bonneville pojawi się maszyna przygotowana przez firmę Triumph. Przed pojazdem Rocket III Streamliner stoi nie lada wyzwanie. Musi on pobić aktualny rekord prędkości wynoszący 605,687 km/h. Jeśli się powiedzie, po 45 latach tytuł znów wróci do Wielkiej Brytanii. 

Nad projektem czuwała angielsko-amerykańska ekipa z Castrola, Hot Rod Conspiracy oraz Carpenter Racing i Triumph North America. Ta piekielna maszyna jest napędzana przez dwa turbodoładowane silniki Rocket III o pojemności 2,3 litra rozwijające ponad 1000 KM przy 9000 obr./min. Nadwozie w kształcie rakiety zostało wykonane z włókna węglowego wzmacnianego Kevlarem.

Za jego sterami siądzie człowiek, dla którego strach jest zjawiskiem obcym. Guy Martin to motocyklista i kierowca wyścigowy, a także prezenter telewizyjny, który pojawił się wielokrotnie Triumphem na Wyspie Man. Po raz ostatni brytyjska marka trzymała rekord 45 lat temu, więc apetyt na odzyskanie go jest spory. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze