Toyota GT86 nowym „samochodem za rozsądną cenę”

Ekipa Top Gear po raz kolejny zmienia popularny „samochód za rozsądną cenę”, który mają okazję przetestować goście motoryzacyjnego show. Tym razem wybór padł na sportową Toyotę GT86.

Przez ostatnie lata wybierano samochody, które miały niewiele wspólnego ze sportową jazdą, jak na przykład Kia cee`d czy Chevrolet Lacetti. Teraz celebryci goszczący w programie będą mogli sprawdzić sportowe coupe z tylnym napędem.

Na potrzeby programu przygotowano dwa egzemplarze, które przeszły kilka przeróbek obniżających masę i poprawiających bezpieczeństwo. Zdemontowano tylną kanapę, a przy okazji zainstalowano klatkę bezpieczeństwa. Pod maską pracuje silnik bokser o pojemności dwóch litrów, który generuje 200 KM maksymalnej mocy. Czterocylindrowa jednostka napędza tylną oś.

Jednak największym znakiem zapytania jest kwestia toru testowego Top Gear. Obiekt położony na terenie lotniska Dunsfold został sprzedany jakiś czas temu deweloperowi, który ma w planach budowę osiedla mieszkaniowego. Nie wiadomo, kiedy ruszy inwestycja, ale ekipa będzie musiała znaleźć inny obiekt.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze