To auto dostawcze zostawiało za sobą chmurę czarnego dymu!

Chociaż pod względem czystości spalin pojazdów dostawczych wiele się w Polsce zmieniło na lepsze, to nadal można na drogach spotkać takie samochody, które zostawiają za sobą „zasłonę dymną”.

Dostawcze Iveco o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 ton zatrzymano w Sieradzu. Przyczyną był czarny dym wydobywający się z rury wydechowej pojazdu. Inspektorzy Transportu Drogowego sprawdzili stan techniczny, a także poziom zadymienia spalin. Kontrola przeprowadzona dymomierzem wykazała przekroczenie norm o ponad 100 procent!

Nielegalny przewóz wielkiej spycharki. Mogła zmieść z drogi inne pojazdy!

W związku z naruszeniem wymagań dotyczących ochrony środowiska, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu i zakazali dalszej jazdy. Ponadto. kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 50 złotych za brak przy sobie  prawa jazdy.

Pojazdu z oponami w tak fatalnym stanie jeszcze nie widzieliście

Warto dodać, że obecnie obowiązujące w Polsce normy zadymienia, są na tyle pobłażliwe, że potrafią spełnić je nawet pojazdy, z których wycięto filtr cząstek stałych! Warunkiem jest tylko względnie dobry stan techniczny jednostki napędowej. Możemy więc tylko domyślać się w jak złym stanie było zatrzymane Iveco, skoro dwukrotnie przekroczyło obowiązującą normę. Buchająca chmura czarnego dymu z wydechu daje jednak pewne wyobrażenie na ten temat.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

To chyba nie widzieli chmury dymu… O_O

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

W kraju jest wiele diesli, które jeżdżą tylko do czasu zatrzymania dowodu rejestracyjnego. Naprawa ich jest nieopłacalna.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze