„The American Motorcycle Girls” Cristine Sommer-Simmons

Cristine Sommer-Simmons, motocyklistka i entuzjastka motocyklowej aktywności kobiet, wydała wyjątkową książkę w oparciu o archiwum fotograficzne, które prowadziła przez ponad 30 lat. Dzieło nosi tytuł: "The American Motorcycle Girls: A Photographic History Of Early Women Motorcyclists" i prezentuje historię kobiecego motocyklizmu w latch 1900 - 1950.

Cristine – której obszernie pisałyśmy tu – przemierzała Amerykę, by skupować i pozyskiwać fotografie motocyklistek, a potem dokładnie badać ich jakość i to, co przedstawiają. Poświęciła na to setki godzin, ale dzięki temu jej książka jest głęboką, fascynującą lekturą, która wciągnie nie tylko hobbystę i pasjonata, ale każdego, kto po nią sięgnie. Książka autorstwa Cristine Sommer-Simmons jest prawdziwą skarbnicą wiedzy, historii i fascynacji dwukołowymi pojazdami. Poza tym to niezwykle sugestywne dzieło, które ma na celu wprowadzić czytelnika w świat, który już minął, a o którym możemy dowiedzieć się już jedynie z filmów i książek.

Więcej o książkach dotyczących motocyklizmututaj.

Na 240 stronach, oprócz fotografii kobiet i ich modeli motocykli, możemy się zapoznać z historiami pań sprzed wielu lat. Cristine pisze o takich maszynach jak Harley-Davidson, Indian, Pope, Henderson, Flying Merkel. Jest co czytać, tym bardziej, że ksiażkę ilustrują okładki starych motocyklowych czasopism, plakatów czy fotografie ubrań, które kiedyś służyły jako motocyklowe stroje.

W książce znalazło się 400 reprodukcji zdjęć. Opisywane postaci to nie tylko znane ikony i prekursorki amerykańskiego motocyklizmu, ale także, a właściwie przede wszystkim, mniej znane osoby, jak np. Nellie Jo Gill czy Easter Walters. Książka dzieli się na rozdziały odpowiadające każdej dekadzie. Niektóre z bohaterek Cristine poznała osobiście, z niektórymi przeprowadziła wywiad specjalnie na okoliczność napisania książki.

Książkę wydało wydawnictwo Parker House Publishing. Cena – 50 dolarów (ok. 150 złotych). Oprawa twarda.

„The American Motorcycle Girls: A Photographic History Of Early Women Motorcyclists” Cristine Sommer-Simmons

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze