Karolina Chojnacka

Tesla ma nową funkcję. Samochód będzie wyświetlał kierowcy ważny komunikat

Tesla wprowadziła nową funkcję, dzięki której samochód będzie wyświetlał kierowcy ważny komunikat.

Bezprzewodowe aktualizację, to coś, co zapoczątkowała Tesla, a dziś branża motoryzacyjna korzysta z tego w coraz większym zakresie. Amerykański producent samochodów elektrycznych średnio raz na trzy miesiące wprowadza tą drogą nowe funkcje.

Tesla nie zawsze informuje o nowych funkcjach, które pojawiają się wraz z aktualizacją. Teraz właśnie tak się stało, a o nowej funkcji dowiadujemy się dzięki Drive Tesla Canada.

Nowa funkcja wprowadzona przez Teslę pozwala kierowcy na dokładne śledzenie zużycia opon. Samochód będzie ostrzegał kierowcę, gdy opony zaczną zużywać się nierównomiernie. W takim przypadku Tesla wyświetli ostrzegawczy komunikat, na przykład „bieżnik tylnej opony jest zbyt niski”, i zaleci kontrolę bądź wymianę opon.

Tesla Roadster
Tesla Roadster, fot. materiały prasowe / Tesla

Skąd samochód czerpie wiedzę na temat zużycia opon? Odpowiedź jest prosta.

Opona w miarę zużywania się zmniejsza swoją średnicę, a w rezultacie koło obraca się szybciej niż wtedy, kiedy samochód miał nowe opony. Z kolei specjalne czujniki od dawna kontrolują ciśnienie w oponach. Jak zaś oszacować zużycie bieżnika? Wystarczy wziąć pod uwagę prędkość obrotową w stosunku do ciśnienia powietrza w oponie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze