Tesla bije rekord za rekordem. Elon Musk może być dumny

Tesla zapisuje na swoim koncie kolejny sukces. A Elon Musk dokładnie wie, komu amerykański producent samochodów elektrycznych ten sukces zawdzięcza.

Tesla dostarczyła w pierwszym kwartale 2022 roku 310 048 samochodów. To wynik o 68% wyższy względem tego samego okresu w ubiegłym roku, a tym samym rekordowy dla amerykańskiego producenta samochodów elektrycznych.

Spośród 310 048 sprzedanych samochód, największą popularnością cieszyły się Model 3 i Model Y, które w sumie sprzedały się w liczbie 295 324 egzemplarzy. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszyły się Model S oraz Model X, które w sumie sprzedały się w liczbie 14 724 egzemplarzy.

Tesla Supercharger
Tesla Supercharger, fot. materiały prasowe / Tesla

Rekordowy wynik sprzedażowy Tesli krótko skomentował na Twitterze Elon Musk. Zdaniem ekscentrycznego miliardera, amerykańska marka swój sukces zawdzięcza przede wszystkim zespołowi i osobom odpowiedzialnym za korygowanie dostaw.

Tesla bije rekord za rekordem i wydaje się, że na jej gigantyczny sukces w żaden sposób nie wpływają liczne jakościowe wpadki, w tym te dotyczące błędów oprogramowania Full Self-Driving. Nad producentem samochodów elektrycznych dodatkowo wiszą także liczne zgłoszenia do NHTSA, amerykańskiego urzędu ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym duże śledztwo dotyczące przypadków samodzielnego przejazdu samochodów na czerwonym świetle.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze