Karolina Chojnacka

Ten samochód został wyprzedany w 24 godziny! Jaki model jest tak bardzo pożądany przez kierowców?

Te liczby robią wrażenie. 300 egzemplarzy zostało wyprzedanych w 24 godziny!

Acura kończy produkcję NSX w blasku chwały wariantu Type S. To najpotężniejszy NSX w historii. I chyba też najszybciej sprzedający się NSX w historii.

Powstanie tylko 350 egzemplarzy NSX Type S, z czego 300 sztuk przeznaczono na rynek amerykański, gdzie jego ceny zaczynają się od 171 495 dolarów. I wszystkie 300 egzemplarzy zostało wyprzedanych w 24 godziny.

W rozmowie z amerykańskim portalem Autoblog, przedstawiciel Acury wyznał:

Zaobserwowaliśmy ogromne zainteresowanie NSX Type S 2022 po jego debiucie na Monterey Car Week. W tej chwili potwierdzone zamówienia znacznie przekroczyły alokację 300 sztuk na rynek amerykański, a nowe zamówienia są stale dodawane do listy oczekujących.

Oczekujących jest już podobno ponad 100 osób.

Co ciekawe, NSX nigdy nie był w USA sprzedażowym hitem. Przed ogłoszeniem przez Acurę, że NSX przejdzie do historii, dane dotyczące sprzedaży za lipiec mówiły jedynie o 67 sprzedanych egzemplarzach. Liczba ta na początku sierpnia podskoczyła do 98.

Acura NSX Type S
Acura NSX Type S, fot. materiały prasowe / Acura

Acura NSX Type S to najbardziej imponujący model NSX, jaki stworzyła firma

Type S osiąga moc 600 KM i 667 Nm momentu obrotowego. To wzrost o 27 KM i 20 Nm w porównaniu do standardowego modelu. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej wielu drobnych zmian, które wprowadziła Acura, by uczynić ten model najlepszym NSX w historii.

Acura NSX Type S
Acura NSX Type S, fot. materiały prasowe / Acura

Uzyskanie dodatkowej mocy wymagało kilku drobnych zmian. Silnik otrzymał większą turbosprężarki, zapożyczoną z samochodu wyścigowego GT3. Zwiększono pojemność akumulatorów. Różne wloty, które zasilają bardziej wydajne intercoolery, zostały zmienione w celu poprawy chłodzenia i przepływu powietrza.

Acura NSX Type S
Acura NSX Type S, fot. materiały prasowe / Acura

Moc nie jest jedynym obszarem, w którym NSX otrzymał ulepszenia. Type S ma dach z włókna węglowego, który zapewnia mu nieco mniejszą wagę i niższy środek ciężkości. Aerodynamika została poprawiona dzięki nowemu splitterowi  z włókna węglowego, listwom progowym, tylnemu spojlerowi i tylnemu dyfuzorowi inspirowanemu samochodami wyścigowymi GT3, które pomagają w zmniejszeniu siły docisku. Regulowane zawieszenie, napęd na wszystkie koła i skrzynia biegów zostały dostrojone do bardziej sportowej jazdy. Nawet opony mają lepszą przyczepność. To Pirelli P-Zero, zaprojektowane specjalnie dla NSX Type S.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze