Karolina Chojnacka

Trzecia generacja NSX będzie w 100% elektryczna?

Acura NSX drugiej generacji właśnie przechodzi do historii, ale wszystko wskazuje na to, że nie będzie to ostatnia odsłona supersamochodu. Ta obietnica pochodzi bezpośrednio od wiceprezesa Acura i dyrektora ds. marki Jona Ikedy. Co więcej, Ikeda sugerował, że następna wersja NSX może być elektryczna.

Jon Ikeda podzielił się swoimi przemyśleniami na temat trzeciej generacji NSX podczas wywiadu dla „The Drive and Motor Trend”:

Produkujemy NSX, kiedy chcemy coś światu zakomunikować. Pierwsza generacja to gaz. Druga generacja to hybryda. Będzie jeszcze jedna.

Czyżby to oznaczało 100% elektryczność?

Jeśli tak, to pewnie trochę na trzecią generację supersamochodu poczekamy. Między pierwszą a drugą generacją NSX był nieobecny na rynku przez 11 lat. Druga generacja NSX jeździła po drogach znacznie krócej niż przełomowa pierwsza generacja, która wytrwała półtorej dekady, od 1990 do 2005 roku. Obecne pokolenie supersamochodu, które ostatecznie pożegnamy w 2022 roku, wytrwało tylko sześć lat.

Acura kończy produkcję drugiej generacji NSX w blasku chwały wariantu Type S

Type S osiąga moc 600 KM i 667 Nm momentu obrotowego. To wzrost o 27 KM i 20 Nm w porównaniu do standardowego modelu. Ale to tylko wierzchołek góry lodowej wielu drobnych zmian, które wprowadziła Acura, by uczynić ten model najlepszym NSX w historii.

Powstanie tylko 350 egzemplarzy NSX Type S, z czego 300 sztuk przeznaczono na rynek amerykański, gdzie jego ceny zaczynają się od 171 495 dolarów.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze