Paula Lazarek

Ten producent wykorzystał butelki PET do stworzenia pokryć na fotele. Zgadniesz, który?

Bycie eko to styl życia. Doskonale o tym wiedzą także producenci samochodów, którzy by przekonać swoich zwolenników do zakupu nowych modeli dwoją się i troją, aby detale we wnętrzach elektryków były wykonane z recyklingu.

Dla elektrycznego modelu Enyaq Skoda zamieniła swoje klasyczne linie wyposażenia na ekologiczne wnętrza w ramach opcji Design Selections.

W opcji LODGE tradycyjne pokrycia foteli zastąpiono przy tym tapicerką wykonaną z tkaniny łączącej wełnę z przetworzonym poliestrem z jednorazowych butelek PET. We współpracy z dostawcami i środowiskiem naukowym marka pracuje już nad kolejnymi produkowanymi w sposób zrównoważony, nadającymi się do recyklingu i trwałymi materiałami do zastosowania w produkcji seryjnej.

Czeski producent priorytetowo traktuje zrównoważony rozwój w ramach zakupu materiałów i komponentów i angażuje do tego swoich partnerów w ramach całego łańcucha dostaw. Współpracuje z czeskim dostawcą Sage Automotive Interior, który opracowuje materiały wdrażane następnie do produkcji. Należą do nich tkaniny wykonane z przetworzonych plastikowych butelek w ramach wnętrza Design Selection.

Butelki są kruszone, topione i przetwarzane na granulat, który służy do wytwarzania trwałej przędzy. Na krośnie, z 6000 takich nici, powstaje wytrzymała tkanina zgodna ze specyfikacjami projektantów wnętrz. Materiał jest następnie prany i suszony, co nadaje mu wymaganą trwałość.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze