Quantcast

Najbezpieczniejsze samochody 2021 roku. Ranking Euro NCAP

Specjaliści z Euro NCAP opublikowali niezależny ranking najbezpieczniejszych samochodów 2021 roku. Na liście znalazły się zarówno samochody elektryczne, jak i spalinowe.

Specjaliści z Euro NCAP wybrali najbezpieczniejsze samochody 2021 roku w sześciu kategoriach.

Najbezpieczniejsze samochody 2021 roku zostały wybrane na podstawie przeprowadzonych w zeszłym roku testów zderzeniowych, podczas których brano pod uwagę następujące elementy: obrażenia u dorosłego, obrażenia u dziecka, obrażenia u pieszego oraz systemy asystujące. Pod uwagę brane były tylko samochody ze standardowym wyposażeniem.

Najbezpieczniejsze samochody 2021 roku według Euro NCAP

Mercedes-Benz EQS – „Executive Car” i „Pure Electric”

Elektryczny Mercedes-Benz EQS jako jedyny wygrał w dwóch kategoriach. Auto otrzymało 96% bezpieczeństwa dla osób dorosłych i 91% w przypadku dzieci. Dla pieszych i rowerzystów EQS jest trochę mniej bezpieczny, uzyskał 76%. Systemy wspomagające bezpieczeństwo oceniono na 80%.

Škoda Enyaq iV– „Large Off-Road”

Škoda otrzymała 94% bezpieczeństwa dla osób dorosłych i 89% w przypadku dzieci. Piesi są w przypadku elektrycznego SUV-a bezpieczni na 71%. Systemy wspomagające bezpieczeństwo oceniono na 82%.

Škoda Fabia – „Small Family Car”

Popularny czeski samochód uzyskał 85% w przypadku ochrony dorosłych i 81% w kategorii dziecięcej. Piesi mogą liczyć na 70%. Systemy wspomagające bezpieczeństwo oceniono na 71%.

Toyota Yaris Cross – „Small MPV”

Crossover otrzymał 86% bezpieczeństwa dla osób dorosłych i 84% w przypadku dzieci. Ochronę pieszych i rowerzystów oceniono na 78%, natomiast systemy wspomagające na 81%.

Nissan Qashqai – „Small Off-Road”

Zarówno ochrona dorosłych, jak i dzieci została wyceniona na 91%. Ochronę pieszych i rowerzystów oceniono na 71%. Systemy wspomagające bezpieczeństwo oceniono na 95%, czyli najlepiej ze wszystkich aut.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze