Karolina Chojnacka

Ten model Lamborghini Sian to arcydzieło złożone z 400 000 klocków Lego

Być może ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia, ale czy jest coś czego nie da się zbudować z klocków Lego? Z pewnością nie jest to dokładna, naturalnej wielkości replika Lamborghini Sian.

Trzy lata temu Lego wzniosło budowanie zabawek z klocków na nowy poziom, prezentując światu Lego Technic Bugatti Chiron, będący dokładną, naturalnej wielkości repliką prawdziwego auta, wykonaną w całości z ponad miliona elementów konstrukcyjnych Technic.

Lego Technic Bugatti Chiron
Lego Technic Bugatti Chiron, fot. materiały prasowe / Lego

Teraz firma zbudowała kolejny supersamochód naturalnej wielkości, tym razem jest to Lamborghini Sían. Samochód złożony jest z mniejszej ilości klocków niż Chrion, ale wygląda równie imponująco.

Lego Technic Lamborghini Sian
Lego Technic Lamborghini Sian, fot. materiały prasowe / Lego

Łączna liczba klocków Lego użytych do budowy tego modelu to ponad 400 000, z czego część jest absolutnie unikatowa, zaprojektowana specjalnie dla tej konfiguracji Lamborghini Sian. Pozostałe części konstrukcji to normalne komponenty produkcyjne Lego Technic.

Lego Technic Lamborghini Sian
Lego Technic Lamborghini Sian, fot. materiały prasowe / Lego

Zaprojektowanie i zbudowanie modelu Lamborghini zajęło zespołowi 15 osób 8660 godzin. Spośród nich 3290 godzin trwał sam montaż.

Jeśli założymy, że jeden klocek kosztuje około 1,5 złotego, to ten model Lamborghini Sian jest wart ponad pół miliona złotych. Dlatego, jeśli chciałbyś samodzielnie złożyć Lamborghini Sian z klocków Lego, to dobrą alternatywą wydaje się zestaw w skali 1:8, który sprzedaje Lego. Ten kosztuje „tylko” 1650 złotych.

Lego Technic Lamborghini Sian
Lego Technic Lamborghini Sian, fot. materiały prasowe / Lamborghini

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze