Bugatti Chiron z klocków Lego

Lego Technic i Bugatti Automobiles S.A.S przedstawiły nowy model - Bugatti Chiron. Samochód jest dokładnym odwzorowaniem oryginalnego, luksusowego auta Bugatti Chiron w skali 1:8.

Lego Technic 42083 Bugatti Chiron uosabia magię, moc i elegancję prawdziwego samochodu, wyprodukowanego przez koncern Volkswagen AG zaledwie 2 lata temu. Teraz Chiron zbudowany z klocków Lego Technic oferuje pasjonatom motoryzacji w każdym wieku (od 16 lat) unikalne i autentyczne doświadczenie zabawy klockami Lego i autami. Jest błękitny jak francuska wyścigówka, ma silnik W16 z ruchomymi tłokami, skrzynię biegów i wiele innych niezwykłych elementów.

Niepowtarzalny wygląd
Lego Technic Bugatti Chiron, zbudowany z 3 599 elementów Lego, jest dokładną repliką prawdziwego auta w skali 1:8. Mierzy ponad 5 cali (14 cm) wysokości, 22 cale (56 cm) długości i 9 cali (25 cm) szerokości. Zachwyca niebieską karoserią w narodowym kolorze wyścigowym Francji, charakterystycznie opływową linią nadwozia, zespolonymi tylnymi lampami i maskownicą w kształcie podkowy z logo.
 
Silnik i skrzynia biegów
Model silnika W16 Bugatti Chirona to najbardziej zaawansowany jak do tej pory silnik Lego Technic. Posiada 16 w pełni ruchomych cylindrów poruszanych dwoma wałami korbowymi. Skrzynia biegów jest równie skomplikowana – ma osiem działających biegów.

Felgi i opony
Dwa nowe odlewane elementy powstały specjalnie po to, by oddać kształt kół Bugatti Chirona. Pierwszy z nich to felgi nachodzące na koła, dzięki którym osiągnięto efekt niskiego profilu, a drugi to dysk łączący felgi z podwoziem. Napęd na cztery koła to kolejna ważna funkcja, zapewniająca modelowi niezwykle wydajne kierowanie.
 
Fotele i wnętrze
Po otworzeniu drzwi można zobaczyć detale świadczące o luksusie i mistrzowskiej konstrukcji prawdziwego Bugatti Chirona. Deska rozdzielcza, prędkościomierz, spłaszczona u dołu kierownica z emblematem Bugatti czy zaokrąglone fotele zbudowane z paneli, belek i płytek to tylko niektóre z „perełek” realistycznie oddanych z klocków Lego Technic.{{ gallery(2213) }}

Każdy model Lego Technic Bugatti Chiron ma indywidualny numer seryjny, przechowywany pod maską w celu odblokowania unikalnych treści na stronie www.lego.com/technic. W zestawie znajduje się również klawisz prędkości, który umożliwia przełączanie aktywnego tylnego skrzydła na najwyższą prędkość. Pod maską ukryto ponadto stylową torbę podróżną Bugatti. Pozostając wiernym dziedzictwu Bugatti, oprócz klasycznej, dwukolorowej niebieskiej kolorystyki, typowej dla marki, w zestawie znajdują się również charakterystyczne naklejki, które dodają modelowi autentyczności.
Zestaw jest dostarczany w ekskluzywnym pudełku i zawiera broszurę kolekcjonerską z kompleksową instrukcją budowania. Co więcej, fani mogą poznać prawdziwą historię samochodu sportowego Bugatti Chiron oraz jego modelu Lego Technic w serii podcastów pod linkiem www.lego.com/pl-pl/themes/technic/bugatti-chiron/podcast

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron jest dostępny na rynku od 1 czerwca. Jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 16 lat i kosztuje 1700 zlotych.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze