Paula Lazarek

Ty też możesz mieć Lamborghini Sián… z klocków Lego! Wystarczy tylko 14 godzin, aby je złożyć

Lamborghini Sián w dniu premiery właściwie było już wykupione, rozeszło się jak ciepłe bułeczki. Nic dziwnego, bo nawet w mini wersji z klocków LEGO prezentuje się równie majestatycznie. Ile kosztuje?

„Sian” oznacza w dialekcie bolońskim błyskawicę i odnosi się do hybrydowego układu napędowego auta. Łączna moc silnika spalinowego i elektrycznego wynosi 819 KM, co pozwala rozpędzać się w 2,8 s 0-100 km/h i osiągać maksymalnie 350 km/h.

Sián w wersji Lego jest dość duży, jego skala to 1/8. Ma 60 cm długości, 25 cm szerokości i 13 cm wysokości. W zestawie znajdziemy aż 3696 elementów – silnik V12, aktywne zawieszenie, spoiler oraz układ kierowniczy. bagażniku znajdziemy unikalny numer seryjny, który pozwala na dostęp do unikalnych treści w serwisie dostępnym dla właścicieli zestawu Lego. W modelu Lego silnik zestawiono z ośmiobiegową przekładnią sterowaną za pomocą łopatek za kierownicą.

Lamborghini Sián z klocków LEGO

Projektanci zadbali o detale: działającej kierownicy można użyć do ustawienia samochodu w wybranej pozycji. Zawieszenie z przodu i z tyłu jest aktywne. Do tego przód maszyny zdobią olśniewające lampy w kształcie litery Y inspirowane modelem Terzo Millennio. Wiernie odwzorowano m.in. system otwierania drzwi. Unoszą się one do góry, jak w każdym Lamborghini z silnikiem V12.

Takie klocki to nie lada gratka dla entuzjastów Lamborghini, projektanci klocków twierdzą, że ułożenie całego modelu może trwać nawet 14 godzin. 

Ta znakomita replika Lamborghini Sián FKP 37 z Lego umożliwia nowe, wspaniałe doświadczenie budowania zarówno fanom sportowych samochodów, jak i entuzjastom LEGO. Lamborghini ma zaszczyt uczestniczyć w tym projekcie z Grupą LEGO. – powiedział Stefano Domenicali, dyrektor generalny i prezes Automobili Lamborghini.

Lamborghini Sián z klocków LEGO

Ciekawostką jest fakt, że prace nad modelem zaczęły się już na etapie gdy Lamborghini zaprezentowało wyłącznie rendery nowego modelu. Sián jest już dostępny w sklepie internetowym Lego od 1 czerwca. Cena Lamborghini Sián od Lego to 1650 zł. Całość jest zapakowana w oryginalne pudło inspirowane karoserią Lamborghini.

Lamborghini Sián z klocków LEGO

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze