Karolina Chojnacka

Tatiana Calderón zmuszona do rezygnacji ze startu w Super Formule!

Tatiana Calderón nie weźmie udziału w drugiej rundzie sezonu Super Formuły w Okayamie. Tak poinformował jej zespół Drago Corse.

Calderón zadebiutowała w japońskiej serii jednomiejscowych samochodów w zeszłym miesiącu. W swoim debiucie Tatiana zajęła 12 miejsce, startując do wyścigu z 18, ostatniego pola startowego.

Kolumbijka była jednym z czterech zagranicznych kierowców, którzy ścigali się w japońskiej serii, pokonując nie tylko rywali na torze, ale też liczne ograniczenia dotyczące podróży, nałożone w następstwie pandemii koronawirusa.

Przeczytaj też: Imponujący debiut Tatiany Calderón w Super Formule

Udział w legendarnym  24-godzinnym wyścigu Le Mans w zeszłym tygodniu dla zespołu Richard Mille Racing LMP2 spowodował, że Calderón nie kwalifikuje się do ścigania się w Okayamie, ponieważ nie jest w stanie odbyć obowiązkowego, dwutygodniowego okresu kwarantanny.

Tym samym jedyna zawodniczka w serii jest zmuszona do rezygnacji ze startu w wyścigu Super Formuły.

Przeczytaj też: Hat trick Toyoty w Le Mans! Kobiece zespoły w pierwszej dziesiątce!

Tatiana Calderón jest pierwszą kobietą startującą w Super Formule, ale drugą w japońskich zmaganiach. Pierwszą kobietą była Sarah Kavanagh, która w sezonie 1997, jeszcze pod nazwą Formula Nippon, wystartowała w dwóch pierwszych wyścigach.

Drago Corse w weekend w Okayamie zastąpi Tatianę 33-letnim Koudaim Tsukakoshim.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze