Karolina Chojnacka

Szykuje się odcinkowy pomiar prędkości w Warszawie. Gdzie pojawią się kamery?

Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1, który, oprócz poprawy bezpieczeństwa kierowców, całkiem nieźle na siebie zarobił, został częściowo wyłączony. Najnowsze doniesienia świadczą o tym, że teraz kamery pojadą do Warszawy. Gdzie zostaną zamontowane?

Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 – zarejestrowano aż 197 tysięcy wykroczeń!

Zbliżający się koniec prac na autostradzie A1 w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego i Częstochowy oraz związane z tym zmiany w czasowej organizacji ruchu oznaczają też stopniową likwidację odcinkowego pomiaru prędkości (OPP). Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że wyłączono OPP na 40-kilometrowym fragmencie przyszłej A1, pomiędzy węzłami Kamieńsk w woj. łódzkim oraz Mykanów w woj. śląskim. Nadal obowiązuje jednak ograniczenie prędkości do 70 km/h na drugim, 16-kilometrowym odcinku pomiędzy Tuszynem i Piotrkowem Trybunalskim. Tam OPP nadal działa.

Z danych, do których dotarł portal moto.pl wynika, że w okresie wakacyjnym na odcinku między Częstochową a Kamieńskiem odnotowano 61 tysięcy przypadków przekroczenia prędkości. Na fragmencie drogi od Piotrkowa Trybunalskiego do Tuszyna naliczono ich 57,9 tysiąca.

Odcinkowy pomiar prędkości w Warszawie – gdzie?

Odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A1 został wyłączony 6 września 2021 roku.

Kamery wciąż wiszą nad autostradą A1, ale nie potrwa to długo. Już niebawem zostaną one przeniesione do Warszawy, prawdopodobnie do tunelu na południowej obwodnicy miasta. Tak twierdzi rzecznik GDDKiA w Katowicach, Marek Prusak, cytowany przez „Dziennik Zachodni”.

Dlaczego właśnie tam? Prawdopodobnie ze względów technicznych w tunelu nie da się zamontować fotoradarów, a odcinkowy pomiar prędkości będzie działał bez przeszkód.  

Odcinkowy pomiar prędkości na S8

W najbliższych miesiącach odcinkowy pomiar prędkości pojawi się także na drodze ekspresowej S8.

W kwietniu Główny Inspektorat Transportu Drogowego poinformował, że zestawy do odcinkowego pomiaru prędkości zostaną zainstalowane na dwóch odcinkach S8. To oznacza, że S8 będzie pierwszą w Polsce drogą ekspresową objętą odcinkowym pomiarem prędkości.

Pierwszy odcinkowy pomiar prędkości, o długości około 12 kilometrów, 12 km, powstanie pomiędzy węzłem Łabiszyńska a węzłem Piłsudskiego (Marki). Drugi, o długości około 5 kilometrów, powstanie pomiędzy węzłem Konotopa a węzłem Bemowo (ul. Lazurowa). Obydwa odcinkowe pomiary prędkości będą sprawdzały średnią prędkość kierowców dla obydwu kierunków jazdy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze