System e-TOLL. Jest nowy sposób zakupu biletu, wielu kierowców z pewnością z niego skorzysta

Nowe rozwiązanie ułatwia zakup biletu w systemie e-TOLL tym kierowcom, którzy nie znają dokładnie planowanej trasy.

1 grudnia 2021 roku z państwowych, płatnych odcinków autostrad A2 Konin- Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica zniknęły bramki. Od tego dnia każdy kierowca, wjeżdżający na autostradę samochodem o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t lub motocyklem, zobowiązany jest posiadać ważny bilet autostradowy. W przeciwnym razie grozi mu mandat 500 złotych.

Jak zapłacić za przejazd autostradami A2 i A4 w systemie e-TOLL?

Od 1 grudnia 2021 roku w sklepie zależnym od odpowiedniego systemu (Android/iOS) można pobrać aplikację e-TOLL PL BILET, która pozwoli na zakup biletu na przejazd przy użyciu płatności BLIK-iem lub kartą płatniczą.

Można również kupić e-bilet autostradowy u partnerów systemu e-TOLL (np. na stacjach benzynowych). Kupiony z wyprzedzeniem bilet musi zawierać takie informacje jak data i godzina rozpoczęcia przejazdu, odcinek autostrady który przejedziemy oraz numer rejestracyjny samochodu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty.

Teraz wybierający się w podróż autostradą zyskują kolejny sposób zakupu biletu…

Nowy sposób zakupu biletu w systemie e-TOLL

Krajowa Administracja Skarbowa na stronie systemu e-TOLL udostępniła nowe narzędzie do zakupu jednorazowego biletu, który polega na wykorzystaniu mapy. Nowe rozwiązanie ułatwia zakup biletu w systemie e-TOLL tym kierowcom, którzy nie znają dokładnie planowanej trasy.

Na stronie internetowej systemu e-TOLL w zakładce „Kup e-bilet autostradowy” pojawiła się mapa. Wystarczy wskazać na niej punkt początkowy i końcowy podróży, by system zaproponował właściwy bilet. Mapa działa również w kilku wersjach językowych strony e-TOLL, a do tego informuje, jeśli na zaznaczonej trasie są płatne odcinki w zarządzie któregoś z operatorów działających w Polsce.

Wprowadzenie możliwości kupowania biletu za pomocą mapy bez wątpienia jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Szkoda, że opcja ta na razie nie działa w aplikacji mobilnej. Liczymy, że w przyszłości to ulegnie zmianie…

Komentarze:

laura - 10 października 2023

Myślę, że dużym ułatwieniem jest też zakup biletów w aplikacji mPay. Faktycznie jest ona bardzo rozbudowana i dodatkowo też działa ona bez żadnych problemów

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze