Karolina Chojnacka

System e-TOLL. Lista stacji, na których kupisz bilet na przejazd autostradą

Od 1 grudnia 2021 kierowców czeka niemała rewolucja. Opłaty za przejazd państwowymi odcinkami autostrady A2 i A4 od 1 będą pobierane na nowych zasadach. Wymagana będzie aplikacja na telefon lub kupienie przed wjazdem na dany odcinek specjalnego biletu. Rząd opublikował listę miejsc, gdzie będzie można kupić jednorazowy bilet na przejazd autostradą w systemie e-TOLL.

1 grudnia 2021 roku z państwowych, płatnych odcinków autostrad A2 Konin- Stryków oraz A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica znikną bramki. Na odcinkach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad pobór opłat przypadł Krajowej Administracji Skarbowej. Od tego dnia każdy kierowca, wjeżdżający na autostradę samochodem o dopuszczalnej masie całkowitej poniżej 3,5t lub motocyklem, zobowiązany będzie posiadać ważny bilet autostradowy. W przeciwnym razie grozi mu mandat 500 złotych.

Kupiony z wyprzedzeniem bilet musi zawierać takie informacje jak data i godzina rozpoczęcia przejazdu, odcinek autostrady który przejedziemy oraz numer rejestracyjny samochodu. Bilet będzie ważny 48 godzin od wskazanej daty.

System e-TOLL. Lista stacji, na których kupisz bilet na przejazd autostradą

Rząd opublikował listę miejsc, gdzie będzie można kupić jednorazowy bilet na przejazd autostradą w systemie e-TOLL.  

E-bilet autostradowy będzie można kupić stacjonarnie na 234 stacjach sieci PKN Orlen. Lista stacji oferujących e-bilet autostradowy jest dostępna w wyszukiwarce na stronie: www.orlen.pl/pl/dla-ciebie/stacje (po rozszerzeniu „Wybierz opcje” w opcjach wyszukiwarki należy zaznaczyć „e-bilet autostradowy” i wybór ten potwierdzić przyciskiem „Zastosuj”).

Należy pamiętać, że kierowcy kupując e-bilet autostradowy mogą w razie zmiany planów zrezygnować z wykupionego przejazdu przed momentem, który podczas zakupu określi się jako chwilę wjazdu na płatny odcinek. Zwrócić bilet będzie można wyłącznie w tym samym punkcie, w którym został zakupiony.

Lista miejsc, gdzie można kupić e-bilet będzie dla wielu kierowców rozczarowująca. W niektórych miastach położonych przy autostradzie A4 czy A2 nie można stacjonarnie kupić biletu.

Jadąc z kierunku Krakowa do płatnego odcinka A4 Sośnica (węzeł Sośnica) – Wrocław (węzeł Bielany Wrocławskie) nie kupi biletu na MOP-ie Wirek – ostatnim przed płatnym fragmentem, ponieważ tam zlokalizowana jest stacja Shell. Bilet trzeba będzie zakupić znacznie wcześniej, na MOP-ie Jaworzno, zlokalizowanym pomiędzy Trzebinią a Mysłowicami. Taki sam scenariusz powtarza się na odcinku autostrady A2 Konin – Stryków.

Komentarze:

laura - 9 października 2023

Właśnie ja planuję wybrać teraz aplikację mPay. Właśnie z tego co widziałam to jest ona bardzo funkcjonalna i przede wszystkim o wiele szybciej można tutaj kupić bilety

Odpowiedz

pier o Chopinie - 9 lutego 2022

nie chce Q jego mać jechać AUTOSTRADĄ !!!chcę kupić BILET JEDNORAZOWY !!!BO TAKĄ MAM POTRZEBĘ !!!SAMOCHÓD OSOBOWY Z PRZYCZEPKĄ DMC powyżej 3,5 tony NA DROGĘ KRAJOWĄ !!!! JAK DO Q nędzy mam to zrobić !!!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze