SUV ze stajni Mini

Mini, na pierwszy rzut oka słodki, kultowy samochodzik. Trochę niepozorny, swoje nadrabia orygialnym wyglądem i rozpoznawalnym logo. Takie dotychczas było Mini. W przyszłym roku marka szykuje małą rewolucję. "Zabawkowy" samochodzik zamieni się w małego SUV-a.

Beachcomber – concept Mini już za miesiąc na targach w Detroit
fot. Mini

Już za miesiąc w Detroit zaprezentowany zostanie nowy studyjny Mini. Kolorowy w środku samochód bez drzwi i okien, za to z dużymi oponami – Beachcomber, ma być autem idealnym na imprezę na plaży.

To ciekawy pomysł, choć niezbyt praktyczny. Przed nowym conceptem bowiem nie lada zadanie – ma pokazać odwiedzającej targi publiczności, że firma nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwesti designu i może nas bardzo zaskoczyć.

Wszystko wskazuje na to, że w trzecim kwartale 2010 roku będzie miała miejsce oficjalna premiera podobnego do conceptu samochodu – niektóre rozwiązania zastosowane w Beachcomberze, jego gabaryty i część kształtów otrzyma model zwany na razie Countryman – lekki SUV Mini. Mały, acz zwinny i nie obawiający się cięższych warunków na drodze samochód, ma mieć napęd na cztery koła, 17-calowe koła i nieprzemijający urok Mini.

Czy zatem przyszłoroczne śniegi na ulicach polskich miast będą pokonywać fani Mini w nowych crossoverach Countryman? Byłoby napewno weselej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze