Subaru potwierdza – będzie model elektryczny na rynek europejski

Subaru Europe, filia Subaru Corporation w Europie, potwierdziła dziś, że firma przygotowuje się do wprowadzenia na rynek w pełni elektrycznego pojazdu

Zaplanowany do przedstawienia w pierwszej połowie 2020 roku całkowicie elektryczny pojazd Subaru będzie średniej wielkości SUV-em, podobnym rozmiarami do modelu Subaru Forester. Zostanie zbudowany na platformie współdzielonej z Toyotą. Dodatkowe informacje zostaną udostępnione w przyszłym roku.

Przeczytaj też: Test Subaru Forester 2.0 e-Boxer 150 KM CVT Platinium – auto do wszystkiego?

Ta wiadomość podkreśla wysiłki Subaru mające na celu zmniejszenie wpływu na środowisko w Europie i zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na alternatywne układy napędowe. Sygnalizuje również drugi krok elektryfikacji marki w Europie po niedawnym wprowadzeniu na rynek łagodnych hybrydowych wariantów trzech podstawowych modeli, w których modele Impreza e-BOXER, Subaru XV e-BOXER i Forester e-BOXER stanowią obecnie 60% wielkość sprzedaży. 

Niestety polski importer nie podaje więcej informacji, ale i tak cieszy fakt, że Subaru nie zwleka w globalnym wyścigu do elektromobilności i nadąża na światowym trendem.

Przeczytaj też: Motoryzacyjne muffinki z miłości do Hondy i Subaru

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze