Subaru E-RA- elektryczny koncept, który ma bić rekordy. Jego moc robi wrażenie!

Koncepcyjne Subaru E-RA stanowi zapowiedź sportowego modelu z napędem elektrycznym i jest jednym z najciekawszych aut pokazanych przez japońskiego producenta na Tokio Auto Salon 2022. Plany Subaru związane z tym autem są ambitne - E-RA ma ustanowić nowy rekord Nürburgringu.

Koncepcyjne Subaru E-RA to sportowy model z napędem elektrycznym, który skrywa naprawdę potężną moc. Elektryczny napęd generuje tu podobno aż 1088 KM trafiających na wszystkie cztery koła. Wszystko dzięki silnikom dostarczonym przez Yamahę, zasilanym akumulatorem o pojemności 60 kWh.

Subaru E-RA Concept
Subaru E-RA Concept, fot. materiały prasowe / Subaru

Plany Subaru związane z tym koncepcyjnym autem są ambitne – E-RA ma ustanowić nowy rekord czasu okrążenia Nürburgringu. Celem jest uzyskanie rekordowego czasu 6 minut i 40 sekund na legendarnym niemieckim torze. Jeśli próba bicia rekordu się powiedzie, chińskie NIO EP9 z czasem o 5 sekund gorszym od zapowiadanego zejdzie na drugi plan. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas wiele elektryzujących emocji.

Subaru E-RA Concept
Subaru E-RA Concept, fot. materiały prasowe / Subaru

Rekordowy czas elektrycznego E-RA z pewnością byłby ogromnym sukcesem marketingowym, a przy tym także wstępem do nowej, wyścigowej ery w historii Subaru, stojącej pod znakiem nadchodzącej kategorii FIA E-GT. Zgodnie z planem, zawody wystartują w 2023 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze