Subaru BRZ z silnikiem z Corvetty!

Subaru BRZ z silnikiem z Corvetty!
Niejeden właściciel tego modelu zwiększał ilość koni mechanicznych pod maską. Ale chyba żaden egzemplarz nie został stuningowany tak radykalnie, jak ten.

Subaru BRZ oraz bliźniacza Toyota GT86 są bardzo cenione za świetne prowadzenie i dawanie dużych dawek przyjemności z jazdy. Najsłabszym ogniwem jest w nich silnik – 2-litrowa jednostka generuje tylko 200 KM, co pozostawia spory niedosyt.

Pewien właściciel modelu BRZ postanowił nie wzmacniać fabrycznego silnika, ale zastąpić go innym. Wybór padł na jednostkę V8 o pojemności 6,2 l, pożyczoną z Chevroleta Corvette. Po odpowiednich modyfikacjach rozwija ona 580 KM i 912 Nm momentu obrotowego. Jak takie monstrum zachowuje się pod maską niedużego coupe? Zobaczycie na poniższym nagraniu.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.