Karolina Chojnacka

Stephanie Travers: pierwsza czarnoskóra kobieta na podium F1

Stephanie Travers odebrała trofeum dla zwycięskiego konstruktora w imieniu całego zespołu Mercedesa.

Stephanie Travers jest jednym z przytorowych inżynierów ds. płynów w zespole Mercedesa. Po niedzielnym wyścigu o GP Styrii odebrała trofeum dla zwycięskiego konstruktora w imieniu całego zespołu Srebrnych Strzał.

Travers analizuję olej silnikowy, olej przekładniowy i paliwo podczas weekendu wyścigowego F1. Wykonuje analizę paliwa, aby upewnić się, że zespół przestrzega przepisów FIA oraz mieć pewność, że nie zabrudzono żadnych (paliwowych) bębnów podczas transportu, i że podczas napełniania platform paliwowych, pompy paliwa i nalewania paliwa do samochodu nie ma w nich żadnych zanieczyszczeń.

Stephanie Travers nie spodziewała się, że zespoł wybierze właśnie ją, by odebrała trofeum dla zwycięskiego konstruktora:

Szczerze mówiąc, byłam w szoku, gdy zespół poprosił mnie, bym odebrała nagrodę dla konstruktorów. Nie spodziewałam się, że kiedykolwiek spotka mnie ten zaszczyt. Oczywiście z radością i ekscytacją się zgodziłam. To niesamowite uczucie – móc pokazać, jak różnorodny jest zespół. Na dodatek było to pierwsze zwycięstwo Lewisa w tym sezonie, więc cieszę się, że mogłam mu towarzyszyć w tej wyjątkowej chwili. Zapamiętam to do końca życia.

Sama ceremonia była nietypowa, bo ze względu na pandemię koronawirusa nie wręczano nagród, a podjechały one do podium na zdalnie sterowanych wózkach.

Stephanie Travers: pierwsza czarnoskóra kobieta na podium F1

Stephanie Travers jest dziewiątą kobietą w historii, która odebrała trofeum dla zwycięskiego zespołu na podium F1. Tydzień wcześniej, podczas GP Austrii, na podium wraz z trzema najszybszymi kierowcami stanęła jej koleżanka z zespołu Holly Chapman. Travers jest też pierwszą czarnoskórą kobietą, która stanęła na podium F1.

Przeczytaj też: Kim jest Holly Chapman, ósma kobieta w historii na podium F1?

Lewis Hamilton na swoim Instagramie podzielił się z fanami historią pochodzącej z Zimbabwe Stephanie Travers.

By pracować w Formule 1, trzeba być najlepszym z najlepszych. Travers od małego marzyła o pracy w motorsporcie, a w szczególności w F1. Zaczęła studia dyplomowe z inżynierii chemicznej, wiedząc, że dzięki nim może dostać się do Formuły 1. Pewnego dnia zobaczyła ogłoszenie o pracę dla Petronas na LinkedIn i złożyła podanie.

Mercedes i Petronas wybrali Stephanie z ponad 7000 innych aplikantów, w większości mężczyzn. Żeby tego dokonać musiała przejść pięć niezwykle wymagających etapów rekrutacji. Kobieta chce być inspiracją dla czarnoskórych oraz kolorowych dzieci. Swoją pracą chce im pokazać, że jeśli tylko się postarają i uwierzą w swoje siły, to mogą osiągnąć wielki sukces.

Stephanie Travers: pierwsza czarnoskóra kobieta na podium F1

Przeczytaj też: Lewis Hamilton zamierza stworzyć nową organizację, w celu zwiększenia różnorodności w świecie motorsportu

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze