Ewa Kania

Starszy kierowca prawie rozjechał drogowców! Nie widział robót drogowych?

Do groźnej sytuacji doszło na jednej z poznańskich ulic. Kierowca Fiata nie zastosował się do poleceń osoby kierującej ruchem. A może to sam drogowiec zachowywał się w sposób niejasny?

Zgodnie z tytułem tego nagrania, za kierownicą Fiata Liany siedział „dziadek”. Widząc to, automatycznie zakładamy, że starsza osoba, może mieć gorszą percepcję i problem ze zrozumieniem nietypowej sytuacji i odpowiednio szybą reakcją.

Starszy kierowca wymusza pierwszeństwo, autor nagrania klnie i dramatyzuje

Na nagraniu z pojazdu jadącego za nim, widzimy, jak dojeżdża do miejsca, gdzie wykonywane są niewielkie roboty drogowe, ignoruje polecenia kierującego ruchem, do zatrzymania się, i prawie wjeżdża w pracujących drogowców.

Starszy mężczyzna przechodzi przez osiem pasów autostrady!

Jak doszło do tego zdarzenia? Prawdopodobnie kierujący nie widział w tej sytuacji nic nietypowego. Owszem, przy drodze stały pojazdy służb drogowych, ale przejazd był możliwy. Między pasami stała co prawda osoba kierująca ruchem i lizakiem dawała znak, do zatrzymania się, ale cała sytuacja była niejasna. Czy mężczyzna nakazywał zatrzymanie się, kiedy drogowcy byli akurat na jezdni? A może w tym miejscu był ruch wahadłowy, przekierowany na drugą stronę wysepki? Trudno powiedzieć.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze