Stara Wołga walczy na wojnie. Wygląda jakby była gotowa na apokalipsę
Samochód rosyjskiej produkcji kontra rosyjskie czołgi. Stara Wołga została przerobiona na wóz bojowy z karabinem i dzielnie służy ukraińskiej armii na froncie.
Wołga z lat 60. na usługach armii? Walczący z rosyjskim agresorem Ukraińcy, wykorzystują każdy możliwy sprzęt, który może ich wspomóc w walce.
Ukraine Weapons Tracker na Twitterze opublikowało nagranie, na którym widać Wołgę wyposażoną w karabin maszynowy KPVT 14.5 mm, zamontowany na obrotowej wieżyczce. Całość jest zdalnie sterowana, więc obsługujący broń nie będzie bezpośrednio wystawiony na atak wroga.
Ponieważ zarówno samochód, jaki i karabin są dość przestarzałe, nie ma pewność czy ten wóz zostanie użyty w celach bojowych, czy jest tylko internetową ciekawostką.
Najnowsze
-
Ubezpieczenie assistance – dlaczego to kluczowy element ochrony każdego kierowcy?
Awaria auta z dala od domu, przebita opona czy rozładowany akumulator to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu kierowcy. Dowiedz się, jak działa ubezpieczenie assistance i dlaczego warto je mieć, aby w razie problemów na trasie uniknąć stresu oraz wysokich kosztów holowania i naprawy. -
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
-
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
Zostaw komentarz: