Ewa Kania

Ukraińcy przejmują sprzęt rosyjskiej armii i tworzą mobilne gniazda „cekaem”

Broniący swojego kraju Ukraińcy wykazują się nie lada odwagą i determinacją, ale także pomysłowością. Przedstawiamy kolejny motoryzacyjny przykład ich zaradności.

Niedawno pisaliśmy o BMW serii 6 cabrio, w którym zamontowano karabin maszynowy, tworząc z niego bardzo oryginalny, chociaż trochę niepraktyczny, pojazd zaczepny. Znacznie lepiej prezentuje się poniższe rozwiązanie.

BMW serii 6 cabrio ze stacjonarnym karabinem maszynowym walczy na wojnie na Ukrainie!

Rozwiązanie wręcz „klasyczne”. Pickupy z zamontowanymi na ich pace ciężkimi karabinami maszynowymi, to popularny widok w pewnych częściach świata. Nic dziwnego, że Ukraińcy postanowili wzorować się na sprawdzonych rozwiązaniach. Z tego co widzimy, mocowanie CKM-u pozwala na obracanie go, a strzelec jest częściowo chroniony metalową płytą.

Uciekali przed wojną, unieruchomiła ich straż miejska z Poznania

Jak dowiadujemy się z treści tweeta, w którym pojawiły się zdjęcia Mitsubishi L200 z gniazdem CKM na pace, jest to konkretnie karabin 6P17, który zwykle montuje się na czołgach. Sama broń jest zdobyczna, a porzucone rosyjskie pojazdy, często mają usunięte tego typu uzbrojenie. Teraz wiemy nie tylko przez kogo, ale także jak jest ono potem wykorzystywane.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze