Sportowy i ekologiczny Jaguar? – C-X75 trafi do produkcji

Idąc za przykładem producenta marki Peugeot, który zaprezentował swoją koncepcję pojazdu elektrycznego EX1 w ramach 200. lecia spółki, Jaguar na swoje 75 lecie potwierdził wyprodukowanie limitowanej serii super sportowego i ekologicznego auta.

Limitowana seria będzie oparta na bazie zaprezentowanego podczas ubiegłorocznego salonu samochodowego w Paryżu prototypowego Jaguara C-X75.

Według planów auto ma być nie tylko ekologiczne, ale przede wszystkim super sportowe, dlatego w projekcie wezmą udział specjaliści z Williams F1.

 

Konceptowy Jaguar C-X75.
fot. zdjęcia producenta

Póki co wszelkie szczegóły są utrzymywane w wielkiej tajemnicy, wiadomo jedynie, że Jaguar będzie posiadał silnik spalinowy oraz dwa mocne silniki elektryczne (jeden na każdą oś). Według zapewnień producenta auto będzie przyspieszać do setki w czasie poniżej 3 sekund. Maksymalna prędkość ma wynosić ponad 320 km/h. Nie zapominając jednak o wspomnianej ekologii, jak przekonue nas producent emisja dwutlenku węgla do atmosfery wynosić ma zaledwie 99 g/km!

 

Jaguar C-X75
fot. zdjęcia producenta

250 sztuk ekologicznego super samochodu ma być gotowe w 2013 roku, a jego cenę określa się między 700 a 900 tys. funtów. Jeśli zainteresowanie autem będzie duże producent nie wyklucza możliwości produkcji dodatkowych egzemplarzy.

 

Widok z góry  – Jaguar C-X75.
fot. zdjęcia producenta

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze