Karolina Chojnacka

Sophia Flörsch opuści weekend F3, by wystartować w ELMS

Sophia Flörsch zadebiutuje w wyścigu klasy LMP2 w tegorocznej European Le Mans Series na Paul Ricard. Oznacza to, że zawodniczka opuści rundę Mistrzostw FIA Formuły 3 na Circuit de Spa-Francorchamps.

Sophia Flörsch jest jednym z kierowców wymienionych przez zespół Richard Mille Racing na liście zgłoszeń do rundy ELMS na torze Paul Ricard, która odbędzie się 29 sierpnia.

Niemiecka zawodniczka już wcześniej brała udział w przedsezonowych testach dla zespołu Richard Mille Racing, ale pominęła pierwsze dwa wyścigi European Le Mans Series, na rzecz startów w Mistrzostwach FIA Formuły 3 dla Campos Racing.

Przeczytaj też: Sophia Flörsch debiutuje w Mistrzostwach FIA Formuły 3

W pierwszym wyścigu ELMS Tatiana Calderón i André Négrão, który zastępuje kontuzjowaną Katherine Legge, zajęli piąte miejsce. W rundzie na Spa do pary dołączyła debiutująca w klasie LMP2 Beitske Visser. Zespół zajął szóste miejsce.

Dzięki świetnym występom i pracy zespołowej, czerwono-płomienna Oreca zespołu jest obecnie na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Przeczytaj też: Mocny występ Tatiany Calderón i Beitske Visser w ELMS

Teraz Tatiana Calderón nie może pojechać w zawodach na Paul Ricard, ponieważ kolidują one z jej debiutem w Super Formule w Japonii. Zastąpi ją więc Sophia Flörsch, która musi mieć na swoim koncie przynajmniej jeden wyścig LMP2, jeśli chce we wrześniu wziąć udział w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Naprawdę nie mogę się doczekać mojego pierwszego wyścigu długodystansowego. Wielkie dzięki dla Richard Mille Racing i Komisji FIA ds. Kobiet w Motorsporcie za umożliwienie mi tego. Wyścig European Le Mans Series na Paul Ricard to jedyne i naprawdę ważne przygotowanie do 24H Le Mans – wyjątkowego wydarzenia dla każdego kierowcy wyścigowego.

Ale moje serce bije dla wyścigów FIA Formuły 3! Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nawet mimo prześladującego mnie do tej pory pecha, jestem pewna, że sukces nadejdzie. Chcę pokazać swojemu zespołowi i światu, do czego jestem zdolna. Wrócę na Monzy! Naprawdę nie mogę się doczekać!

Zespół Richard Mille Racing ma nadzieję, że Katherine Legge wyleczy kontuzje, których doznała w wypadku przy dużej prędkości podczas przedsezonowego testu ELMS, aby dołączyć do Calderón i Flörsch w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze