Karolina Chojnacka

Mocny występ Tatiany Calderón i Beitske Visser w ELMS

W 4-godzinnym wyścigu na legendarnym Circuit de Spa-Francorchamps reprezentujące zespół Richard Mille Racing zawodniczki po raz kolejny pokazały się z jak najlepszej strony.

Drugi wyścig European Le Mans Series odbył się na kultowym dla świata sportów motorowych Circuit de Spa-Francorchamps w Belgii.

Przeczytaj też: Świetne starty Calderón i Iron Dames w European Le Mans Series

W ekipie Richard Mille Racing do Tatiany Calderón i André Négrão, który zastępuje kontuzjowaną Katherine Legge, dołączyła Beitske Visser, oficjalny kierowca BMW Motorsport.

W kwalifikacjach zespół wywalczył 14 pole startowe w klasie LMP2. W wyścigu trio zawodników pokonało 100 okrążeń i dzięki swojej świetnej jeździe awansowało na szóste miejsce. Calderón podsumowała zawody w swoich mediach społecznościowych:

Wspaniała praca całego zespołu wyścigowego Richard Mille Racing i moich kolegów André Négrão i Beitske Visser, aby ukończyć zawody na P6! Powrót do Spa był z pewnością wyjątkowy!

Dzięki świetnym występom i pracy zespołowej, czerwono-płomienna Oreca jest obecnie na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Przeczytaj też: Trzy zespoły z kobietami w składzie podczas 24h Le Mans 2020!

Kolejna runda European Le Mans Series planowana jest za 2 tygodnie.