Śmiertelnie potrącili kobietę na przejściu. Mogli zrobić to umyślnie?

Ta sytuacja dobitnie pokazuje, jak niewiele potrzeba, aby doszło do prawdziwej tragedii. Wstrząsające jest nie tylko samo zdarzenie, ale także ostatnie doniesienia prokuratury.

Polskie media niedawno obiegło nagranie, pokazujące dwóch nastolatków jadących rowerem po przejściu dla pieszych. Jeden prowadził, drugi siedział na kierownicy. Wjechali oni w przechodzącą przez pasy starszą kobietę, która upadła na asfalt. Pomimo przetransportowania do szpitala, 86-latka zmarła następnego dnia.

Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia. Policja rozpoczęła akcję poszukiwawczą, która szybko odniosła skutek. Kierujący rowerem został zatrzymany przez funkcjonariuszy, pasażer sam zgłosił się na komisariat, wraz z matką. Obaj mają 15 lat.

Początkowo mówiło się o tym, że z racji wieku odpowiadać będą jako nieletni, którzy doprowadzili do nieszczęśliwego wypadku. Toruńska prokuratura poinformowała jednak niedawno, że posiada dowody wskazujące na umyślne działanie. Dlaczego sprawca mógł celowo potrącić starszą kobietę? Powinno to zostać wyjaśnione w toku śledztwa. Gdyby sąd uznał taką kwalifikację czynu, nastolatek mógłby odpowiadać przed sądem jak osoba dorosła, co oznacza karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie wobec kierującego rowerem został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci umieszczeniu go w młodzieżowym ośrodku wychowawczym.

Bezkarny nie powinien też czuć się pasażer, który swoim umyślnym zachowaniem utrudnił widoczność i możliwość manewrowania kierującemu rowerem koledze. Trudno argumentować, że nie zdawał sobie z tego sprawy, a także, że jechał na kierownicy wbrew własnej woli. Może pojawić się więc zarzut przyczynienia się do tego tragicznego wypadku.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Gnoje do paki za umyśne morderstwo

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Gnoje do paki za umyśne morderstwo

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Do więzienia ze skur..synami

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Do więzienia ze skur..synami

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze