Smart kończy produkcję Forfour. Czas na nowy rozdział w historii marki

Smart Forfour przechodzi do historii. Mały, czterodrzwiowy samochodzik chwilowo nie doczeka się bezpośredniego następcy.

Jak donosi portal Electrive, Smart zakończył pod koniec grudnia 2021 roku produkcję modelu Forfour.

Wycofanie z rynku Forfour jest jednym z etapów wygaszania dotychczasowej oferty modelowej i rozpoczęcia nowego rozdziału w historii marki.

Smart zaczynał od produkcji 2,5-metrowej długości, dwuosobowego miejskiego samochodu, którego największą zaletą była wielkość, pozwalająca zaparkować prostopadle tam, gdzie inne auta parkowały równolegle. Z czasem przyszły kolejne generacje, które znacznie urosły i zyskały dodatkową parę drzwi. A przyszłość zapowiada się jeszcze większa…

Czas na nowy rozdział w historii marki Smart

Zapowiedź przyszłości Smarta można było obejrzeć podczas targów IAA Mobility w Monachium, gdzie zaprezentowano nowy prototyp pod nazwą Concept #1. Smart Concept #1 mierzy prawie 4,3 metra długości, a jego rozstaw wynosi 2,75 metra. Do tego przy szerokości 1,91 metra i wysokości niemal 1,7 metra nowy Smart zbliża się wymiarami do elektrycznego Mercedesa EQA.

Kiedy możemy spodziewać się produkcyjnej wersji wspomnianego prototypu? Tego jeszcze nie wiadomo, ale być może dalsze szczegóły poznamy w tym roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze