Można już zamawiać nowego Smarta EQ. Na jednym ładowaniu przejedziemy do 135 km

Nowy smart EQ jest oferowany w wersjach fortwo, fortwo cabrio lub forfour. Pod maską znajdziemy 82-konny silnik i akumulator o pojemności 17,6 kWh, który pozwala przejechać na jednym ładowaniu do 135 km.

W kabinie pojawiły się dodatkowe schowki oraz nowa generacja systemów informacyjno-rozrywkowych z możliwością pełnej integracji smartfona. Nowością jest też aplikacja „ready to” na smartfon, która pozwala na sprawdzenie informacji dotyczących samochodu, ładowania, parkingu, wskazówek na temat dojazdu czy łatwe odnalezienie drogi do auta. Na życzenie smart po raz pierwszy jest oferowany z całkowicie LED-owymi reflektorami.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 17,6 kWh oferuje zasięg, zależnie od specyfikacji, od 120 do 135 km (cykl WLTP). W ograniczeniu zużycia energii elektrycznej pomaga tryb ECO. Opcjonalna ładowarka o mocy 22 kW pozwala naładować smarta od 10% do 80% w niecałe 40 minut.

Standardowe wyposażenie każdego smarta obejmuje m.in.: automatyczną klimatyzację, radio cyfrowe DAB, tempomat, aktywnego asystenta hamowania (Active Brake Assist), fotel kierowcy z regulacją wysokości oraz pokładową ładowarkę AC o mocy 4,6 kW.

Wyjściowa cena nowego smarta EQ fortwo w Polsce wynosi 96 900 zł. Czterodrzwiowy smart EQ forfour kosztuje od 98 400 zł, a kabriolet smart EQ fortwo cabrio – od 110 700 zł.

Pojawi się również specjalna edycja smarta EQ o nazwie edition 1, wyróżniająca się m.in. 16-calowymi lekkimi obręczami kół BRABUS w kolorze czarnym oraz czarnymi akcentami karoserii. Edycja ta będzie dostępna do sierpnia 2020 r.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

I to jest fajny samochodzik elektryczny na miasto – bateryjka w sam raz na 2-3 dni jazdy na zakupy

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze