Karolina Chojnacka

Smart Concept #1 – elektryczna przyszłość marki. Czy małe autka znacznie urosną?

Smart zaprezentował koncepcję, która zapowiada przyszłość elektrycznych pojazdów marki. I choć Smart kojarzy się z maleńkimi samochodzikami, to Concept #1 wcale taki nie jest.

Smart zaczynał od produkcji 2,5-metrowej długości, dwuosobowego miejskiego samochodu, którego największą zaletą była wielkość, pozwalająca zaparkować prostopadle tam, gdzie inne auta parkowały równolegle. Z czasem przyszły kolejne generacje, które znacznie urosły i zyskały dodatkową parę drzwi. A przyszłość zapowiada się jeszcze większa…

Smart Concept #1
Smart Concept #1, fot. materiały prasowe / Smart

Smart Concept #1 mierzy prawie 4,3 metra długości, a jego rozstaw wynosi 2,75 metra. Do tego przy szerokości 1,91 metra i wysokości niemal 1,7 metra nowy Smart zbliża się wymiarami do elektrycznego Mercedesa EQA. Elektryczny crossover Smarta pomieści też wygodnie czterech pasażerów.

Wizualnie Smart Concept #1 czerpie z dziedzictwa Mercedesa. Jego nadwozie przywodzi na myśl Mercedesa GLB, a z tyłu da się dostrzec klasyczne linie SUV-ów marki z gwiazdą. Kształt deski rozdzielczej również wygląda znajomo.

Smart Concept #1
Smart Concept #1, fot. materiały prasowe / Smart

Nowe Smarty będą korzystały z platformy dla pojazdów elektrycznych firmy Geely. Każdym obszarem samochodu ma zarządzać centralny komputer, a w 75 procentach aktualizacje systemów będą odbywały się zdalnie.

Smart Concept #1
Smart Concept #1, fot. materiały prasowe / Smart

Szczegóły techniczne na razie pozostają tajemnicą. Smart Concept #1 jest na razie tylko pojazdem koncepcyjnym, który pokazuje kierunek, w jakim Smart będzie podążał w najbliższej przyszłości. Na konkrety, w postaci osiągów, zasięgu w kilometrach, pojemności akumulatorów czy czasu ładowania, jeszcze chwilę poczekamy.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze