Smart #1 w kamuflażu – pierwszy model nowej generacji. Kiedy wyjedzie na drogi?

Smart zaczynał od produkcji 2,5-metrowej długości, dwuosobowego miejskiego samochodu, którego największą zaletą była wielkość, pozwalająca zaparkować prostopadle tam, gdzie inne auta parkowały równolegle. Z czasem przyszły kolejne generacje, które znacznie urosły i zyskały dodatkową parę drzwi. A przyszłość zapowiada się jeszcze większa…

Smart poinformował, że pierwszy model nowej generacji będzie nazywał się #1 i pokazał pierwsze zdjęcia tego samochodu, pokrytego jeszcze kamuflażem.

Smart #1 w kamuflażu
Smart #1 w kamuflażu, fot. materiały prasowe / Smart

Smart #1 zostanie wprowadzony na rynek pod koniec 2022 roku. Symbol „#” w nazwie samochodu ma nawiązywać do cyfrowej ery, w jakiej obecnie żyjemy.

Smart #1 w kamuflażu
Smart #1 w kamuflażu, fot. materiały prasowe / Smart

Smart #1 został zapowiedziany podczas targów IAA Mobility w Monachium, gdzie zaprezentowano nowy prototyp pod nazwą Concept #1. Smart Concept #1 mierzy prawie 4,3 metra długości, 1,91 metra szerokości i niemal 1,7 metra wysokości, a jego rozstaw wynosi 2,75 metra.

Gdy Smart #1 wyjedzie na drogi najpewniej będzie rywalizował z takimi samochodami jak Mini Electric czy Honda e.

Zawarte trzy lata temu porozumienie, w ramach którego Smart stał się spółką joint-venture Daimlera i chińskiej firmy Geely, zakładało, że w Chinach powstanie nowa fabryka, w której będzie produkowana nowa generacja elektrycznych Smartów. Samochody mają trafić do produkcji w 2022 roku i z Chin będą eksportowane do Europy.

Rozpoczęcie produkcji Smartów nowej generacji w Chinach będzie oznaczało koniec produkcji w Europie. Zakład w Hambach we Francji, gdzie produkowano Smarta ForTwo został już sprzedany brytyjskiej firmie Ineos, która rozpoczęła tam produkcję inspirowanego Land Roverem Defenderem modelu Grenadier.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze