Karolina Chojnacka

Słynny Rajd Barbórka odwołany!

Ze względów bezpieczeństwa, 58. Rajd Barbórka nie odbędzie się w tym roku.

Zarząd Automobilklubu Polski na podstawie otrzymanego stanowiska Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, jak również sytuacji epidemiologicznej związanej z wirusem SARS-CoV-2 – podjął uchwałę o rezygnacji z organizacji w tym roku 58.Rajdu Barbórka – Ogólnopolskiego Kryterium Asów w Warszawie.

Podejmując decyzję Zarząd kierował się troską o życie i zdrowie kibiców, zawodników oraz organizatorów.

Wprowadzenie od dnia 17 października 2020 roku na terenie Warszawy tzw. strefy czerwonej wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz znaczne wzrosty ilości zakażeń jakie mają miejsce w ostatnich dniach skutkują kolejnymi ograniczeniami sanitarnymi. Pomimo że cały czas możliwe jest organizowanie w kraju imprez sportowych bez udziału publiczności, to w przypadku takiej imprezy jak Rajd Barbórka nie ma możliwości zapewnienia środków, które te ograniczenia czyniłyby skutecznymi. Uwzględniając fakt, że corocznie impreza gromadzi na odcinkach specjalnych i na ulicy Karowej kilkanaście tysięcy widzów, zagrożenie to jest całkiem realne.

Rajd Barbórka odwołany

Przeczytaj też: Wrażenia Inessy Tushkanowej po Rajdzie Barbórka

Dyrektor kanałów factual TVN Grupa Discovery, Przemysław Kwiatkowski, powiedział:

TVN Turbo, jako partner medialny Rajdu Barbórka, ma przyjemność realizować transmisję z tego kultowego wydarzenia. Jednak by widzowie przed telewizorami poczuli prawdziwe emocje towarzyszące rywalizującym zawodnikom, do produkcji przekazu z ul. Karowej zaangażowanych jest około 150 osób. Wyjątkowa sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy, wymaga od nas stanowczych, odpowiedzialnych zachowań, kluczową kwestią jest zdrowie i bezpieczeństwo ludzi. Dlatego rozumiemy i w pełni popieramy decyzje Automobilklubu.

Wszyscy liczą, że w przyszłym roku Rajd Barbórka odbędzie się bez przeszkód i będzie można zaprosić do udziału w nim najlepszych kierowców sportu samochodowego, licznych kibiców oraz widzów TVN Turbo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze